Ako schudnúť do plaviek? Tipy, ktoré zaručene fungujú

Chudnete do plaviek a nedarí sa vám to? Do článku som pripravila tipy na to, ako schudnúť do plaviek – niektoré metódy sú rýchlejšie, iné pomalšie. Záleží len na vás, čo vyskúšate.

Obsah

Ako rýchlo schudnúť do plaviek

Ako schudnúť za mesiac? Vlastne sa ponúkajú dva spôsoby – nejesť alebo vyskúšať ketónovú diétu. Cvičením a ľahkou úpravou jedálnička sa za mesiac výrazne schudnúť nedá. Záleží samozrejme na tom, aká je vaša pôvodná váha. Pokiaľ budete chcieť schudnúť z 80 kilogramov na 65 kilogramov, pravdepodobne sa vám to za mesiac nepodarí, ale za dva či tri mesiace by ste mohli s proteínovou diétou sláviť úspechy.

Vyskúšala som niekoľko diétnych programov, ktoré sú určené pre ketónovú, Dukanovú alebo Atkinsonovú diétu. Diéty sú založené na tom, že rapídne znížite príjem cukrov a zvýšite príjem bielkovín. Organizmus sa dostane do stavu ketózy a začne spaľovať tuky. Diétu nie je vhodné držať dlho, ale je dobré po jej skončení upraviť jedálniček tak, aby sa prebytočné kilogramy nevrátili späť. Viac o ketónovej diéte som pripravila do článku: Keto diéta: Všetko, čo potrebujete vedieť a aký program vybrať.

Ketodiet: Keto diéta na 2 týždne – BASIC 1. krok recenzie
Ketodiet: Keto diéta na 2 týždne – BASIC 1. krok recenzie

Ako to funguje?

Cez e-shop si objednáte balíček (na týždeň, dva, štyri, osem týždňov), aký si vyberiete a potom už len pripravíte jedlo z balíčka a podľa vzorového jedálnička jete to, čo je v balíčku nachystané. Je to ľahké a rýchle. Testovala som niekoľko programov a na všetky testy sa môžete pozrieť do záložky Diétne programy. Diéta bola chuťovo najlepšia zo všetkých diét, ktoré som vyskúšala. Skúsila som balíček na 2 týždne. Tento balíček je vhodný pre úplných začiatočníkov s ketónovou diétou. Používa sa ako prvý krok pri keto diéte, obsahuje 70 pokrmov (5 porcií na deň) na dva týždne. Potom, keď zjete tento balíček, nasleduje druhý krok – druhý balíček. Balíčky na 2 týždne sú určené pre nízku nadváhu. Pre osoby s väčšou nadváhou sú vhodné balíčky na 4 týždne. Veľký výber balíčkov nájdete na Ketodiet.sk.

Youtube: Čo je vo vnútri balíčka

Čo bolo vo vnútri môjho balíčka? Pripravila som video, v ktorom uvidíte, ako škatuľa s Ketodiet vyzerá a čo bolo vo vnútri.

Tipy pre pomalé chudnutie

S pomalým chudnutím je najlepšie začať na začiatku jari – v marci, alebo ešte skôr. Vhodné je z jedálnička vyradiť zbytočne veľké množstvo sladkostí a čokolád, tučné mäso a nadmerné množstvo bieleho pečiva a cestovín. Pri diéte dbajte na dostatočný prísun vitamínov, pravidelný pohyb, zdravý jedálniček, dostatok vlákniny v strave, veľké množstvo zeleniny, jedzte orechy, ryby.

Hýbte sa. Ak sa necítite na športovanie, jazdu na bicykli, plávanie alebo beh, skúste chôdzu. Aj pravidelnou chôdzou môžete formovať postavu. Čím viac toho ujdete za deň, tým lepšie, ale nič sa nemá preháňať. Päť kilometrov denne je dobrý základ. Môžete vyskúšať aeróbne a posilňovacie cvičenia cez Youtube. Skvele to vie Zuzka Light.

Powerlogy Honey Granola
Powerlogy Honey Granola

Záverom

Do článku som pripravila tipy na to, ako schudnúť nielen do plaviek. Vyskúšať môžete pomalé alebo rýchle chudnutie, pokiaľ je rýchle chudnutie pre vás vhodné. Podstatné je stravovať sa zdravo a tiež sa dostatočne hýbať. Nemusíte nič preháňať. Jedzte do polosýta (zdravo), hýbte sa každý deň, hoci niekedy bude pohybu menej, pite dostatočné množstvo tekutín.

Dôležitá rada na záver. Sama som chudla po troch pôrodoch 3×20 kilogramov a viem, čo to je trápiť sa s kilami navyše. Mne sa ešte osvedčilo nepiť alkohol (vôbec) a tiež zásadne NIKDY nejem po 19:00. NIKDY. Mám 160 cm a 50 kg a bola to tretíkrát naozaj drina.

KETODIETA na KETODIET.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo