14 tipov na vianočné balenie darčekov pre deti

Aj tento rok som sa pustila do zdobenia vianočných darčekov pre deti. Ozdoby na darčeky sú ľahké a rýchle. V článku nájdete fotonávod a tip, ako na to.

Obsah

Čo budete potrebovať

Darčeky zabaľte do jednofarebného papiera. Použila som papier s označením „šedák“, ktorý som kúpila u nás v papiernictve. Vyskúšať môžete rôzne jednofarebné papiere alebo baliace papiere s označením „kraft“, „prírodný“, „hnedý“. Papier býva dostupný aj v Ikee, drogérii Rossmann, Kiku.

  • Farebný papier
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Fixy
  • Bielu tempera
  • Zabalené darčeky

Ako na to

Najprv som zabalila darčeky. Potom som rozmyslela, čo na ktorý darček urobím, nachystala som farebné papiere, tempera, nožnice, fixky a bielu tempera. Na niektoré darčeky som natlačila temperou biele bodky ako sneh a nechala som ich zaschnúť. Medzitým som nastrihala farebný papier.

Stromčeky s darčekmi

Stromčeky s darčekmi
Stromčeky s darčekmi

Budete potrebovať: Stromček, farebné kolieska ako ozdoby, bielu tempera, darčeky, kométu
Na darček som natlačila biele kolieska. Na stromček som nalepila farebné kolieska. Stromček som prilepila na darček. Prázdne miesto som vyplnila darčeky a kométou.

Snehuliak

Snehuliak
Snehuliak

Budete potrebovať: Snehuliak z bieleho papiera, šál, hrniec, mrkva, biele vločky
Najprv som ozdobila snehuliaka – nalepila som naň čiapku a šál, nos. Dokreslila som čierne oči a uhlíky. Snehuliak som nalepila na darček. Vytvorila som z bieleho papiera snehové vločky, ktoré som nalepila k snehuliakovi.

Snehuliak so zdvihnutým nosom

Snehuliak
Snehuliak

Budete potrebovať: Polkruh na hlavu, nos, šál a tempera
Darček som potlačila temperou. Biely polkruh som nalepila na darček. Ďalej som dolepila nos a šál, dokreslila som čierne oči a pusu. Obal na darček som mala trošku roztrhnutý, a toto poškodenie zamaskoval snehuliak perfektne. Nie je to vidieť.

Sánky s darčekmi

Sánky s darčekmi
Sánky s darčekmi

Budete potrebovať: Zahnutý hnedý papier na spodnú časť sánok, dva tenké hnedé prúžky na sedačku, dlhý prúžok na sedačku, darčeky, biele kolieska na sneh, dva biele trojuholníky
Na darček som nalepila dva trojuholníky ako kopce. Ďalej som zostavila sánky, ktoré som nalepila na darček, prilepila som aj papierový sneh a darčeky, ktoré som ozdobila fixkou.

Medveď

Medveď
Medveď

Budete potrebovať: Hnedý papier v tvare hlavy, dve kolieska na uši, čiapku, šál, nos , pusu, oči
Na darček som nalepila hlavu, šál, čiapku a uši. Ďalej som nalepila oči, ceruzkou som nakreslila pusu a priestor pre nos. Fixou som obtiahla pripravené čiary, nalepila som pusu, ktorú som obtiahla fixkou. Nakoniec som darček dozdobila bielou temperou.

Ľadový medveď

Ľadový medveď
Ľadový medveď

Budete potrebovať: Biely ovál dole odstrihnutý ako hlava medveďa, šál, čiapku, biele uši
Na darček som nalepila ovál, uši a čiapku, šál. Na medveďa som ceruzkou nakreslila oči, nos a pusu, obtiahla som ich fixkou. Darček som ozdobila bielou temperou. Šál som schválne urobila farebnú, aby bol obrázok pestrejší.

Mačka

Mačka
Mačka

Budete potrebovať: Hlavu, telo a chvost zo šedého papiera, jedno ucho, červenú čiapku a biely prúžok papiera ako sneh, oči, nos
Na darček som nalepila hlavu, telo, chvost a ucho. Pripevnila som čiapku a snehovú pokrývku. Nalepila som oči, nakreslila som ceruzkou pusu a nos. Dolepila som nos, dokreslila som fixkou kontúry a oči, nakreslila som fúzy. Pozadie som ozdobila bielou farbou ako sneh.

Pes

Pes
Pes

Budete potrebovať: Uši z hnedého papiera, ružovú pusu, hnedú škvrnu, červenú čiapku
Na darček som nalepila uši, ceruzkou som nakreslila oči nos a pusu, nalepila som čiapku. Fixou som obkreslila náčrt z ceruzky, nalepila som pusu a dokreslila nos a obrys pusy.

Ďalšie zvieratká

Panda, myš, tuleň, dva ľadové medvede

Záverom

Už sa teším na Štedrý deň, čo na darčeky povedia deti. V minulých rokoch sa im dekorované darčeky veľmi páčili. Dal

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo