Vianočné dekorácie z ruličky od toaletného papiera

Vianočné dekorácie z ruličiek od toaletného papiera sú skvelým vianočným tvorením, keď nemáte doma po ruke nič špeciálne na vyrábanie. Stačia vám rolky od toaletného papiera, lepidlo a farebný papier. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vyrábať môžu deti od troch až štyroch rokov veku. Malé deti budú potrebovať pomoc dospelého. Školáci zvládnu vytvoriť vianočné dekorácie úplne sami.

Čo budete potrebovať

  • Farebné papiere
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Pastelku
  • Ruličku od toaletného papiera

Ako na to

Sviečka: Z farebného papiera sme pripravili obdĺžniky, hviezdičky. Zo žltého žiaru a tiež plamienky. Deti nalepili na ruličky farebný papier, ozdobili ruličky hviezdičkami. Pripravili sme žiaru aj s plamienkom. Ozdobenú ruličku som na bokoch nastrihla, aby sme do nej mohli vsunúť plamienok.

Stromček: Ruličku od toaletného papiera som rozpolila a na stranách som ju nastrihla nožnicami. Zo zeleného papiera som pripravila veľké trojuholníky. Z farebného papiera som vystrihla malé kolieska ako ozdoby a zo žltého som pripravila hviezdičku. Deti ozdobili stromček, ktorý sme umiestnili do papierového stojanu (ruličky od toaletného papiera).

Vianočné dekorácie z ruličky od toaletného papiera
Vianočné dekorácie z ruličky od toaletného papiera

Záverom

Jednoduché vianočné dekorácie si zamilujú malé aj staršie deti. Na vyrábanie nepotrebujete nič špeciálne a výsledok je veľmi pekný. Ďalšie tipy na vianočné tvorenie nájdete v kategórii DIY Vianoce.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo