Vesmír: Jednoduché a efektívne tvorenie pre deti

Toto tvorenie prináša neskutočne krásny výsledok. Odporúčam pre všetkých milovníkov vesmíru. Pustili sme sa do kreslenia (zatiaľ len vymyslených) planét, planétok a tvorenia hviezd. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z farebného papiera sme vyrobili vesmír. Doplnili sme ho o farebné planéty a malé hviezdičky. Deti si vyskúšali prácu s anilínovými farbičkami a tiež so sitkom. Tvorenie je vhodné pre deti okolo štyroch rokov a viac. Trojročné deti budú potrebovať výraznú pomoc dospelého. Pri tomto tvorení sa zabavia aj deti na prvom stupni základnej školy. Takto staré deti môžu pojať tvorenie aj ako úlohu z prírodovedy a môžu vytvoriť časť slnečnej sústavy.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku alebo biely papier
  • Vodové farby (použili sme anilinky, ale stačí aj obyčajné vodovky)
  • Štetec
  • Sitko (obyčajné sitko na čaj)
  • Lepidlo
  • Čierny papier (lepšia je čierna štvrtka – tú sme nemali, čierny papier sa trošku skrúti a je vhodné ho po uschnutí trošku zaťažiť)

Ako na to

Na čierny papier sme nastriekali cez sitko žltej a bielej bodky. Ako? Štetec sme namočili do žltej vodovej farby (môžete tiež použiť žltú alebo bielu tempera) štetinkami sme narážali do sitka a farba striekala na papier. Vytvorila žlté a biele bodky. Čierny papier sme nechali uschnúť. Na štvrtku som nakreslila kruhy. Deti ich vyfarbili podľa vlastnej fantázie anilínovými farbičkami. Papier sme nechali uschnúť, kruhy sme vystrihli a nalepili sme ich na čierny papier. Vesmírny výkres bol hotový.

Vesmír: Jednoduché a efektívne tvorenie pre deti
Vesmír: Jednoduché a efektívne tvorenie pre deti

Záverom

Tento výtvor je skutočná krása. Deti boli veľmi nadšené, pretože vyrobili nádherný vesmírny obrázok. Po uschnutí sa papier môže trošku zvlniť. Stačí ho na pár hodín zaťažiť knihami a zase sa vyrovná.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo