Veľkonočné dekorácie: Kurča z papiera

Veľkonočné dekorácie nám postupne zapĺňajú byt. Kuriatka z papiera môžu sedieť na parapete alebo na poličke. Ich vytvorenie je ľahké a rýchle a zvládnu ho deti na prvom stupni základnej školy. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vyrábať môžu deti v škôlke. Takto malé deti budú potrebovať väčšiu pomoc dospelého s lepením aj so skladaním papiera. Deti na prvom stupni základnej školy zvládnu vytvoriť túto dekoráciu samy alebo s miernou pomocou dospelého.

Čo budete potrebovať

  • Farebné papiere (najmä žltý a oranžový, ale môžete vytvoriť kuriatka aj z iných farebných kombinácií, napríklad biela a červená, šedá a červená)
  • Lepidlo
  • Nožnice

Ako na to

Zo žltého papiera som vystrihla obdĺžnik, z oranžového papiera som vystrihla dve podlhovasté nohy, pazúriky, zobáčik a vlásky. Z bieleho papiera som pripravila oči. Deti zlepili žltý papier k sebe tak, aby vznikol kužeľ. Papier som zastrihla, aby dobre stál na rovnom podklade. Deti nožičky zahli, prilepili pazúriky a dotvorili kuriatko.

Veľkonočné dekorácie: Kurča z papiera
Veľkonočné dekorácie: Kurča z papiera

Záverom

Pekná veľkonočná dekorácia poteší deti, ale aj rodičov. Môžete ju vytvoriť doma alebo napríklad s deťmi v školskej družine. Ďalšie tipy na veľkonočné tvorenie nájdete v sekcii Veľká noc.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo