Tip na ľahký DIY darček nielen pre babičku: Hlinená podložka k aromatickému oleju

Dnes mám pre vás tip na ľahký DIY darček na Vianoce, ktorý poteší babičku aj pani učiteľku. Podložka slúži na nakvapkanie aromaoleja. Ako na to? Do článku som pripravila krátky postup.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z hliny, ktorá stuhne na vzduchu sme vytvorili podložky pre vonné oleje. Na podložku sa nakvapká niekoľko kvapiek oleja. Podložku môžete položiť na parapet či poličku alebo ju možno zavesiť na vešiačik (háčik). Tak sa dá prevoňať celý byt. Podložiek môžete darovať k jednému olejčeku hneď niekoľko. Vyrábať môžu predškoláci aj prváčikovia a druháci. Práca s hlinou nie je ľahká a deti si ju potrebujú dobre vyskúšať, než sa pustia do niečoho zložitejšieho. Podložky sú ideálnym výrobkom – deti si vyskúšajú váľanie materiálu, prácu s hlinou aj vykrajovanie. Výhodou tiež je, že môžete vytvoriť viac kusov a obdarovať viac príbuzných.

Čo budete potrebovať

  • Hline, ktorá tvrdne na vzduchu.
  • Vykrajovačka
  • Čipku
  • Špajli
  • Pečiaci papier
  • Plech alebo rovnú podložku

Ako na to

Z tvrdnúcej hmoty deti vyváľali placku. Na ňu sme spoločne obtlačili čipku. Deti z hmoty vykrojili vykrajovačom rôzne tvary – srdiečko, anjelika, domček, vtáčika. Tvary sme položili na papier na pečenie na plech, aby boli na rovnom povrchu. Do niektorých tvarov som urobila špajdľou malú dierku na zavesenie. Hmotu sme nechali hmotu zaschnúť. Trvalo to 48 hodín. Nakoniec sme navliekli prírodný povrázok do otvorov, aby bolo možné podložky zavesiť. Ku každému olejčeku sme priložili dve podložky – jednu so šnúrkou na zavesenie a jednu bez špagátu na položenie na rovnú plochu Môžete vytvoriť rôzne sady s niekoľkými olejčekmi, pridať viac podložiek do viacerých miestností.

Tip na ľahký DIY darček nielen pre babičku: Hlinená podložka k aromatickému oleju
Tip na ľahký DIY darček nielen pre babičku: Hlinená podložka k aromatickému oleju

Záverom

Práca s hlinou je pre malé deti ťažká a výroba podložiek je ideálnou zábavou pre predškolské deti aj pre prváčikov. Deti sa s hlinou zoznámia a vyskúšajú si, aké má vlastnosti.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo