Rybí olej pre bábätko: Áno alebo nie? Aký vybrať?

Aký rybí olej dávať bábätku a je to potrebné? Do článku som pripravila praktické rady a tipy na to, aký rybí olej vybrať.

Obsah

Rybí olej pre bábätko

Pokiaľ chcete podávať rybí olej bábätku, je dôležité konzultovať vhodnosť podávania rybieho oleja s pediatrom. Rybí olej je možné podávať dieťaťu od 1 roku veku. Predtým sa to príliš neodporúča. Pokiaľ dieťa dostáva vitamín D (napríklad TEREZIA Vitamín D3 BABY kvapky), dieťa má dostatočný príjem mlieka, mal by byť prísun vitamínov pre dojčatá dostatočný. Aj na kvalitných rybích olejoch je uvedené, že sú vhodné až od 1 roku veku. Pokiaľ chcete zaradiť do stravy omega-3 mastné kyseliny, môžete zaradiť minimálne 1x týždenne do jedálnička dojčaťa rybu (treska, makrela, losos, kapor alebo pstruh). Medzi vhodné doplnky stravy s rybím olejom pre deti od 1 roku veku patrí MÖLLER’S Omega 3 Môj prvý rybí olej 250 ml. Obsahuje čistý olej z pečene tresky bez príchutí a ďalších pomocných látok.

🏆MÖLLER’S Omega 3 Môj prvý rybí olej🏆

MÖLLER’S Omega 3 Môj prvý rybí olej je produkt, ktorý obsahuje rybí olej z tresčej pečene z nórskej prírody. Ten je bohatým zdrojom vitamínu D a omega 3 mastných kyselín. Je vhodný pre deti od 1 roku veku. Vitamín D prispieva k normálnej funkcii imunitného systému ak udržaniu normálnej činnosti svalov, kostí a zubov. Vitamín A prispieva k udržaniu normálneho stavu zraku a pokožky. EPA a DHA podporujú normálnu činnosť srdca a DHA prispieva aj k normálnemu vývoju zraku dojčiat do 12 mesiacov veku. Odporúčané dávkovanie je 2,5 ml denne pre deti vo veku 1-3 rokov a 5 ml denne pre deti od 3 rokov. Produkt je doplnok stravy, nie je určený pre deti do 1 roku veku a treba ho ukladať mimo dosahu detí. Odporúča sa dodržiavať odporúčané dávkovanie a spotrebovať do uvedeného dátumu na obale. Rybí olej kúpite na Mojalekaren.cz.

  • Vysoko kvalitný rybí olej
  • Bez aróm a bez príchutí
  • Balené v skle
  • Rybí olej z pečene tresky
  • Obsah účinných látok v dennej dávke (5 ml), (RHP): Omega 3 mastné kyseliny 1 200 mg – z toho EPA 400 mg, z toho DHA 600 mg, Vitamín A 250 µg (31 %), Vitamín D 10 µg (200 %*). * RHP – denné referenčné hodnoty príjmu.
  • Vhodný od 1 roku veku

Doplnky stravy pre bábätká

Dojčatám sa odporúča podávať vitamín D3 v kvapkách. Môžete vybrať rôzne druhy vitamínu D3 – medzi najobľúbenejšie patria TEREZIA Vitamín D3 BABY kvapky, ďalej Jamieson Baby-D3 Vitamín D3 400 IU kvapky, ktoré poslúžia ako náhrada Vigantolu.

Kde kúpiť kvalitný rybí olej?

Kvalitný rybí olej v skle kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Pokiaľ si nie ste výberom rybieho oleja istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

RYBÍ OLEJ na MOJALEKAREN.CZ

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo