Recenzia: Tierra Verde Prací gél s BIO levanduľou – INOVÁCIA

Gél Tierra Verde s vôňou levandule veľmi jemne vonia. Môžete ho využiť na všetky druhy bielizne. Je šetrný k tkaninám aj k pokožke. Do článku som pripravila recenziu a hodnotenie na tento prírodný gél na pranie.

Tierra Verde Prací gél s BIO levanduľou

Obsah

Vlastnosti a balenie

Tierra Verde Prací gél s BIO levanduľou obsahuje extrakt z mydlových orechov. Je vhodný na pranie bielizne dojčiat, ekzematikov a alergikov s citlivou pokožkou. Prací gél je obohatený o voňavý levanduľový olej, obsahuje čisto prírodné zložky a je vhodný na ručné pranie aj na pranie v automatickej práčke. Obsahuje šetrné tenzidy, ktoré účinne čistia farebnú bielizeň, látkové plienky a flísovú látku. Gél má certifikát Ecogarantie®, ktorý potvrdzuje jeho kvalitu a plnú odbúrateľnosť v prírode. Produkt neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetickú parfumáciu, enzýmy, farbivá ani optické zjasňovače. Je určený pre bežne znečistenú bielizeň a je vhodný aj pre detské oblečenie.

Gél perie dobre, ale je potrebné pridať ho do práčky viac, než je uvedené v návode. Pokiaľ som dala k bielizni iba jedno viečko, nedokázal si poradiť so škvrnami. Málo vyprané oblečenie vypral dobre. Viac znečistené oblečenie (napríklad od jedla) bolo vyprané tiež dobre. Do jednej práčky som dala dve viečka gélu = 60 ml (mám väčšiu práčku). 🙂

Recenzia: Tierra Verde Prací gél s BIO levanduľou - INOVÁCIA
Recenzia: Tierra Verde Prací gél s BIO levanduľou – INOVÁCIA

Účinné zložky

 • Neiónové tenzidy (cukorné tenzidy): Povrchovo aktívne látky sa používajú v čistiacich a upratovacích prostriedkoch. Znižujú povrchové napätie. Obklopujú nečistotu a oddeľujú ju od povrchu, týmto spôsobom čistia. Sú štyri základné skupiny tenzidov: aniónové, neiónové, katiónové a amfotérne. Neiónové tenzidy sú rozpustné vo vode a nemajú náboj, čo ich odlišuje od aniónových. Do tejto skupiny patria estery, alkylpolyglykozidy a saponíny. Používajú sa v kozmetike, textilnom priemysle, poľnohospodárstve a potravinárstve. Sú šetrné k životnému prostrediu a ľahko biologicky odbúrateľné.
 • Saponín z mydlových orechov: Má rovnaké účinky ako mydlo, avšak je šetrnejší k pokožke aj k životnému prostrediu.
 • Uhličitan sodný (sóda na pranie): Používa sa ako zmäkčovač vody, odstraňuje pachy a čistí oblečenie. Jeho použitie nie je obmedzené iba na pranie, ale môže byť tiež využitý pri upratovaní domácnosti. Pridaním sódy do domáceho pracieho prášku sa zlepšujú jeho pracie schopnosti.

Dávkovanie

Ručné pranie: 15 ml na ručné pranie

Pranie v práčke

Dávkovanie záleží na tvrdosti vody a tiež na znečistení bielizne. Pokiaľ máte veľmi tvrdú vodu, môžete do vody pridať zmäkčovač. Tento zmäkčovač pomáha šetriť prací gél a navyše tiež zaistí, aby prací gél lepšie fungoval.

 • Mäkká voda: 30 ml (1 uzáver) na 4-5 kg bielizne
 • Stredne tvrdá voda: 45 ml (1,5 uzáveru) na 4-5 kg bielizne
 • Tvrdá voda: 60 ml (2 uzávery) na 4-5 kg bielizne
Tierra Verde Prací gél s BIO levanduľou

Vlastnosti

 • Objem: 1000 ml
 • Vôňa: Levanduľová silica
 • Pranie: V ruke aj v práčke
 • Teplota prania: 30 °C až 90 °C
 • Dávkovanie: 33 dávok (MAX) / 16 (MIN)
 • Obsahuje praciu sódu: ÁNO

Zloženie

5-< 15 % extrakt z mydlových orechov, 5-< 15 % neiónové povrchovo aktívne látky, uhličitan sodný, chelatačné činidlo (GLDA), glycerol, benzoát sodný, xantánová guma, prírodná levanduľová silica v biokvalite, linalool

Ekológia

Gél má certifikát Ecogarantie, ktorý je považovaný za najprísnejší ekologický certifikát na trhu. Firmy, ktoré získali tento certifikát, ponúkajú tie najlepšie a najbezpečnejšie produkty, ktoré spĺňajú vysoké štandardy ohľadom ekológie a bezpečnosti.

Kde gél kúpiť

Tierra Verde Prací gél s vôňou levandule som zaobstarala na Mojalekaren.sk, kde si vyberiete zo širokej ponuky kvalitnej a ručne vyrábanej prírodnej kozmetiky.

Stručné hodnotenie

Prací gél pekne vonia po levandule, ale vypraná bielizeň už nie je tak veľmi voňavá ako gél. Po uschnutí bielizne nie je levanduľa cítiť vôbec. Na pranie je vhodné pridať prací parfum alebo vonný olejček, aby bielizeň po vypraní pekne voňala. Ďalej sa odporúča pri praní v tvrdej vode pridať zmäkčovač vody. Jedna fľaša pri praví v tvrdej vode vystačí iba na 16 praní. Pokiaľ periete v mäkkej vode alebo pridáte zmäkčovač, vystačí jedna fľaša až na 33 praní.

TIP: Ku gélu môžete pridať prírodný prací parfém YAYA ORIGINAL. Tento prací parfém je TOP. Najlepšie, čo som kedy vyskúšala.

PRACÍ GÉL SONETT na MOJALEKAREN.SK

9.4 CELKOVÉ SKÓRE
Tierra Verde Prací gél s BIO levanduľou

Gél na pranie Tierra Verde má prírodné zloženie, obsahuje voňavú levanduľovú silicu. Prací gél obsahuje praciu sódu a tiež extrakt z mydlových orechov. Perie dobre - dávam na jednu práčku bielizne 2 viečka. Ak dám menej gélu, bielizeň nie je tak dobre vypraná. Je vhodné riadiť sa odporúčaným dávkovaním. Je bezpečný, má certifikát Ecogarantie.

Pomer ceny a kvality
9
Zloženie
10
Ekológia
10
Vlastnosti (vôňa, ako dlho vydrží)
9
Ako perie
9
KLADY
 • Má výborné zloženie.
 • Dobre perie (ale je potrebné dať gélu viac, než je napísané v návode).
 • Vhodný pre deti, osoby s citlivou pokožkou.
 • Je šetrný k bielizni aj k pokožke ak prírode.
ZÁPORY
 • Bielizeň po vypraní a uschnutí nevonia (ale mne toto vôbec nevadí, dávam prácou parfum a neberiem ako nevýhodu).
Tierra Verde Prací gél s BIO levanduľou

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo