Recenzia: Stolný futbal Albi mini – ideálna hra pre deti aj dospelých

Stolný futbal je vynikajúca hra pre deti i dospelých. Mini stolný futbal nezaberie veľa miesta, ale užijete si s ním veľa zábavy. Do článku som pripravila recenziu na stolný futbal od Albi a tiež tip na to, kde ho kúpiť.

Stolný futbal Albi mini

Obsah

Stolný futbal mini

Krásna hračka zabaví deti aj dospelých. Hračku využijete v školskej družine, v škole, doma, môžete si ho so sebou zabaliť aj na dovolenku. Futbal je skladný a pomerne stabilný. Prekvapila ma jeho hmotnosť, je trošku ťažšie. Ale to je dobre.

Recenzia: Stolný futbal Albi mini
Recenzia: Stolný futbal Albi mini

Futbal prišiel zabalený v papierovej krabici. Je rozmontovaný a pred prvou hrou treba futbal zložiť. Páčilo sa mi, že všetky potrebné nástroje na zloženie sú vo vnútri balenia. Súčasťou je imbusový kľúč s mini skrutkovačom, potrebné skrutky a taktiež všetky súčasti na zloženie. V balení je tiež priložený návod. Futbal som zložila úplne sama, zabralo mi to chvíľku (do 30 minút bol zložený). Kúpite ho v e-shope Cistedrevo.sk.

Samotné prevedenie futbalu je veľmi dobré. Za takto nízku obstarávaciu cenu je vynikajúca. Futbal je vyrobený z drevotriesky, panáčikovia sú vyhotovené z plastu, tyče sú kovové, úchyty plastové. Futbal v mini prevedení je určený pre dvoch hráčov – môžu si ho zahrať deti od šiestich rokov veku, ale hru zvládnu aj päťročné deti.

Recenzia: Stolný futbal Albi mini
Recenzia: Stolný futbal Albi mini

Podrobnosti

 • Značka: Albi
 • Materiál: Drevotrieska, kov, plast
 • Rozmery (zložený): 51 × 31 × 10,5 cm
 • Vek: Od 6 rokov
 • Počet hráčov: 2
Stolný futbal Albi mini

Čo futbal vie?

 • Futbal má dva góly, ktoré z druhej strany slúžia ako úchyty na prenášanie. Zároveň sa loptička ľahko vyberie.
 • Panáčikovia sú pevní a tyče sa dobre otáčajú.
 • Súčasťou sú dve loptičky, čo veľmi oceňujem. Keď jeden stratíte, tak máte ešte jeden.
 • Futbal je pomerne pevný, ale napriek tomu odporúčam zaobchádzať s ním opatrne.
 • Panáčikovia sú blízko pri sebe, čo je pri hre výhoda, pretože loptička nezostane len tak ležať uprostred poľa bez hnutia.

Pravidlá stolného futbalu

Tieto pravidlá sa týkajú klasického stolného futbalu. Pri mini verzii v domácom prostredí si môžete pravidlá prispôsobiť podľa svojho – napríklad hrať na menší počet loptičiek, tzn. kratšiu dobu.

Pred začiatkom hry obe strany hodia jednou mincou (panna/orol). Tím, ktorý vyhrá si môže vybrať stranu stola alebo podanie. Strana, ktorá dostala gól, podáva. Loptička sa položí na stred záložného radu podávajúceho. Pred rozohrávkou podávajúci overí pripravenosť súpera k hre. Ak loptička opustí hraciu plochu, podáva strana, ktorá podávala naposledy. Pri podaní nie je hráčovi dovolené ihneď strieľať. Musí si najskôr prihrať medzi dvoma panáčikmi na stredovom rade a následne môže pokračovať v akcii. Je zakázané neustále pretáčanie tyčí alebo ich búchanie o mantinel. Vyrušovanie a rozptyľovanie súpera počas hry je zakázané.

Recenzia: Stolný futbal Albi mini
Recenzia: Stolný futbal Albi mini

Pokiaľ lopta stojí na hracej ploche, nepohybuje sa a nie je v dosahu žiadneho hráča, nazýva sa mŕtva lopta. Rozohráva obranca, na ktorého polovici sa lopta nachádza, pokiaľ je lopta na deliacej čiare, vykonáva rozohrávku útočník. Pokiaľ má hráč loptu v držaní, ktorá je zastavená, môže si vziať time out na 30 sekúnd. Pri jednom zápase je možné si vziať maximálne dva time outy. Zmena pozícií je dovolená pri každom prerušení hry. Porušenie pravidiel je považované za technickú chybu. Tri technické chyby v priebehu zápasu znamenajú prehru tímu.

DO E-SHOPU ♥
CISTEDREVO.SK: E-SHOP S DREVENÝMI VÝROBKAMI

♥ Zaujímavý sortiment – vypaľovanie na drevo, tlač na drevo, chránená dielňa
♥ Doprava zadarmo pri nákupe nad určitú čiastku
♥ Krásny drevený tovar – hračky, hry, nábytok, potreby do domácnosti a ďalšie
♥ AKCIA A ZĽAVY NA VYBRANÉ PRODUKTY

Youtube

Kde stolný futbal kúpiť?

Stolný futbal som zaobstarala v e-shope Cistedrevo.sk. Okrem futbalu tu nájdete veľký výber drevených hračiek pre deti, veľký výber drevených hier a taktiež krásne vybavenie do domácnosti.

STOLNÝ FUTBÁLIK MINI na CISTEDREVO.SK

10HODNOTENIE
Stolný futbal Albi mini

Stolný futbal mini je krásna hračka, ktorá poteší najmä chlapcov a tiež oteckov. Otecko a deti hru milujú a robí nám peknú spoločnosť. Hračka je pomerne kvalitná na to, aká je lacná. Zaobchádzať by sa s ňou malo opatrne. Je vhodná pre deti od šiestich rokov, ale futbal zvládnu hrať aj mladšie deti.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Veľmi vydarená hra pre deti i dospelých
 • Zvládne päťročné dieťa aj dospelý.
 • Jednoduchá montáž
 • Jednoduché pravidlá
 • Zábava pre celú rodinu
 • Dobrá stabilita
Zápory
 • Nenašla som (vztiahnuté k nízkej obstarávacej cene).
Stolný futbal Albi mini

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo