Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Tvorenie jesenných stromov deti veľmi bavilo a tak sme sa pustili do ďalšieho zaujímavého lepenia a maľovania. V článku nájdete návod na to, ako vytvoriť zaujímavý jesenný strom a ďalšie odkazy na podobné vyrábanie.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Kombináciou rôznych techník sme vytvorili zaujímavý obrázok jesenného stromu. Deti maľovali vodovkami, strihali sme farebné papiere, lepili sme kolieska a tiež kúsky farebných papierov. Vyrábať môžu už trojročné deti, ktoré môžu vyskúšať trošku jednoduchší spôsob (uvádzam nižšie). My sme sa pustili do ťažšieho tvorenia, aby si deti precvičili jemnú motoriku, prácu s farbami, predstavivosť a trpezlivosť.

Čo budete potrebovať

  • Čtvrtku
  • Vodovky
  • Štětec
  • Lepidlo
  • Barevné papíry
  • Nůžky

Ako na to

Najprv deti vyfarbili štvrtku vodovkami. Postupovali tak, že na papier naniesli jesenné farby – žltú, oranžovú, červenú a hnedú. Výkres sme nechali uschnúť. Potom rozstrihali hnedý papier na menšie kúsky. Z bieleho papiera sme vystrihli kmeň a deti naň nalepili hnedé kúsočky papiera.

Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti
Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Z farebného papiera sme vystrihli prúžky (polovica kratšej strany A5), ktoré sme zlepili do kruhu. Na suchú štvrtku deti nalepili kmeň stromu a potom farebné kolieska. Na celý výkres sme používali jesenné farby a tento tip tvorenia by šiel tiež použiť na zimu alebo na jar.

Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti
Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Jednoduchšia forma vyrábania pre trojročné deti: Deti môžu lepiť priamo na farebný papier alebo môžu vyfarbiť vodovkami štvrtku jednou farbou. Kmeň je možné vystrihnúť z hnedého papiera. Na papier budú deti lepiť hotové kolieska (papier zlepí rodičia).

Záverom

Krásny jesenný obrázok nám zdobí nástenku. Kolieska na farebnom podklade vyzerajú perfektne. Deti ich nalepili podľa svojej fantázie, precvičili si lepenie, strihanie a maľovanie vodovkami. Použili sme obyčajné vodové farby.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo