Muchotrávky – tvorenie pre deti od 4 do 8 rokov

Nádherné jesenné remeslá určené pre deti vo veku od 4 do 8 rokov sú istým hitom. Pri týchto tvorbách sme sa rozmanito využili rôzne materiály a techniky. V článku nájdete tipy a inšpirácie na zábavné jesenné tvorenie.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Na štvorke deti vytvorili kresbu s trávou a oblohou. S použitím farebného papiera a štvorky, vyrobili hubku, kde na klobúčik pridali vatu, aby vytvorili bodky. Následne pridali papierovú vreckovku ako sukňu na nohu hubky a prilepili muchotrávku na štvorku. Takto sme dokončili vytvorenie obrázku. Toto tvorenie je vhodné pre deti vo veku od 4 rokov (ale budú potrebovať pomoc dospelého) až približne do 8 rokov veku, pričom osemročné deti by mali byť schopné tento obrázok vytvoriť samostatne.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Lepidlo
  • Farebný papier
  • Nožnice
  • Vatu
  • Papierová vreckovka
  • Vodovky
  • Štetec

Ako na to

Z farebného papiera som pripravila klobúk a zo štvorky som vystrihla tvar húb. Taktiež som pripravila malé guľôčky z vaty a vytvorila som sukňu z papierovej vreckovky. Zo zeleného papiera som vystrihla kúsok na trávu. Deti sa potom zaoberali vyfarbovaním štvorky, pričom vytvorili ilúziu trávy a neba.

Muchotrávky - tvorenie pre deti od 4 do 8 rokov
Muchotrávky – tvorenie pre deti od 4 do 8 rokov

Po vytvorení štvorky sme ju nechali uschnúť a v tom čase sa deti pustili do tvorby huby. Na červený klobúk pridali deti malé guľôčky z vaty, pripevnili nohu a pridali papierovú sukňu na nohu huby. Následne prilepili hotovú muchotrávku na štvorku a pridali k nohe zelený kúsok papiera, aby vytvorili trávu.

Záverom

Deti sa veľmi tešili pri tvorení tejto nádhernej remeselnej činnosti. Experimentovali s lepením vaty, použili vreckovku, kreslili vodovkami a pracovali s lepidlom. Vyskúšali niekoľko rôznych techník, ktoré nakoniec vytvorili veľmi pekný obrázok.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo