Letné tvorenie pre deti: Jednoduchá medúza a krakatice

Toto vyrábanie môže byť veľmi jednoduché, ale nemusí. V článku predstavím dve možnosti – tvorenie pre deti okolo troch rokov a tiež vyrábanie pre predškolákov alebo prváčikov.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Zo štvrtky, aniliniek a krepového papiera sme vyrobili medúzy a krakatice, ktoré sme zavesili na nástenku.

  • 2 AŽ 3 ROKY – Vyrábať môžu už malé deti okolo troch rokov veku. Takto malé deti môžu vyfarbiť štvrtku vodovkami a ozdobiť ju farebným papierom.
  • 4 ROKY A VIAC – Staršie deti okolo štyroch až piatich rokov (a viac) môžu štvrtku vyfarbiť temperovými farbami alebo anilinkami a ozdobiť ju krepovým papierom, ktorý je na manipuláciu náročnejší.

Čo budete potrebovať

  • Vodovky alebo anilinky alebo tempery
  • Farebný papier alebo krepový papier
  • Nožnice
  • Lepidlo
  • Nalepovacie oči alebo oči vyrobené z bieleho papiera
  • Štvrtky

Ako na to

Zo štvrtky som vystrihla obrie telo krakatice (jedna štvrtka, jedna krakatice), ďalej som pripravila telo medúzy (jedna štvrtka, dve medúzy). Deti vyfarbili štvrtky anilínovými farbami. Na vyfarbenie sme použili práve tieto farby, pretože práca s nimi je trošku ťažšia ako s klasickými vodovkami. Zároveň sú farby pekne svetlé a jasné (brilantné) a dobre sa miešajú. Pri medúze si vyskúšali postupne do farby vpustiť bielu.

Letné tvorenie pre deti: Jednoduchá medúza a krakatice
Letné tvorenie pre deti: Jednoduchá medúza a krakatice

Keď štvrtka uschla, nastrihali sme si krepový papier na prúžky. Deti nalepili na krakatici červený krepový papier – prakticky po celej spodnej časti. Na medúzu nalepili biely a fialový papier iba doprostred spodnej časti. Nakoniec pripevnili oči.

Záverom

Pri vyrábaní sme sa rozprávali o krakatikoch a medúzach. Deti zaujalo, ako má krakatice obrovské oči – najväčšie na svete. Prezerali sme si fotografie krakatice aj medúzy. Zatiaľ čo o krakatici deti hovorili, že je škaredá, medúza sa im páčila. Zaujalo ich, aká je farebná a ako pláva. Výtvory sme pripevnili na našu nástenku.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo