3D farebný chrobáčik: Zaujímavé tvorenie pre školákov

Farebný 3D chrobáčik nám dal veľa práce. Výsledok stojí za to. Vyrábanie zaujme deti na základnej škole – je nápadité a môžu vytvoriť chrobáka podľa svojej fantázie. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Tvorenie chrobáka zaujme deti na prvom stupni základnej školy. Najviac sa hodí pre deti od tretej triedy, ale šikovní maliari môžu začať už v skoršom veku. Na vytvorenie chrobáka nie sú potrebné žiadne zvláštne potreby – stačí fixky a papier.

Čo budete potrebovať

  • Zelený papier
  • Fixy
  • Lepidlo
  • Biely papier

Ako na to

Z bieleho papiera som vystrihla štyri oválky na telo chrobáka, jednu hlavičku. Z čierneho papiera som vystrihla nožičky a tykadlá. Tie môžete pripraviť aj z bieleho papiera a potom ich vyfarbiť fixkou podľa svojej fantázie. Deti vyfarbili štyri oválky fixkami, vyfarbili aj hlavičku.

3D farebný chrobáčik: Zaujímavé tvorenie pre školákov
3D farebný chrobáčik: Zaujímavé tvorenie pre školákov

Zo zeleného papiera som vystrihla list, ktorý deti ozdobili tmavo zelenou fixkou. Keď bol list hotový, zlepili štyri kusy chrobáka k sebe tak, aby vzniklo 3D telo, dolepili hlavičku a nožičky. Potom chrobáka nalepili na list a obrázok bol hotový.

Záverom

Vyrábanie nie je ľahké a tvorenie je najvhodnejšie pre deti od ôsmich rokov. Pred tým, než začnete vyfarbovať jednotlivé časti chrobáka, si vyskúšajte, ako k sebe budete časti lepiť, aby ste ich nevyfarbili z druhej strany, než ktorú práve potrebujete.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo