DIY letné dekorácie na okná: Včeličky zbierajú nektár

Naše okná sa tento rok premenili na kvetinovú lúku. Jarno-letné okná nám zdobia včielky, ktoré zbierajú nektár z kvetov. V článku nájdete tip na zábavné tvorenie.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z farebného papiera sme vyrobili včielky. Z papiera na pečenie a z krepového papiera sme vytvorili lúčne kvety. Lepenie sa hodí pre deti od troch a pol rokov (ak budete pracovať s krepovým papierom), respektíve od dvoch a pol rokov (pri práci s klasickým farebným papierom). Krepový papier je na manipuláciu náročnejší, ale zase pri nalepení na papier na pečenie veľmi pekne vyzerá, keď svieti slniečko.

Čo budete potrebovať

  • Nožnice
  • Farebný papier
  • Biely papier
  • Lepidlo v tyčinke
  • Krepový papier (možno použiť aj hodvábny papier, ktorý je drahší a veľmi jemný)
  • Papier na pečenie (je možné použiť aj pauzovací papier)
  • Pohyblivé oči (alebo oči vyrobené z bieleho papiera)

Ako na to

Z papiera na pečenie som vystrihla kvietky a stonku. Krepový papier som nastrihala na štvorčeky. Spoločne s deťmi sme vybrali biely, ružový a fialový. Deti ozdobili kvietky fialovou, bielou a ružovou varvou. Stonky urobili zeleno.

DIY letné dekorácie na okná: Včeličky zbierajú nektár
DIY letné dekorácie na okná: Včeličky zbierajú nektár

Z farebných papierov som nastrihala žlté telo včielky, z čierneho papiera hlavičku, prúžky. Z bieleho papiera som pripravila krídla. Deti zlepili včielky dohromady. Pripevnili hlavu, prúžky, ktoré bolo treba zastrihnúť, ďalej oči a krídla. Nakoniec som dekorácia nalepila na okná.

Záverom

Staršie deti môžu sovičke nalepiť krídla, nohy, alebo papier viac dozdobiť. Dvojročné deti uvítajú túto jednoduchšiu verziu.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo