17 tipov na darčeky na Vianoce pre deti od 7 do 10 rokov

Vyberáte darčeky na Vianoce pre deti od siedmich do desiatich rokov? Do článku som pripravila tipy na hračky, ktoré sú u nás doma najobľúbenejšie a ktoré sú krásnym darčekom pre malých školákov.

Obsah

Tip č. 1: LEGO Technic 42120 Záchranné vznášadlo

LEGO Technic 42120 Záchranné vznášadlo
LEGO Technic 42120 Záchranné vznášadlo

Vznášadlo je určené pre deti od ôsmich rokov veku. Na osemročné dieťa sa mi skladanie zdá ťažké. Vznášadlo skladal manžel niekoľko hodín. Ja by som ho v ôsmich rokoch určite nezložila a ktovie, či by som ho zložila teraz. 🙂 Súčasťou balenia je návod, podľa ktorého je možné model vznášadla zložiť. Kocky sú malinkaté, niektoré miniatúrne. Naozaj veľmi titerná a veľká práca. Z Lega je možné zložiť nielen vznášadlo, ale aj lietadlo. Dizajnéri odviedli skvelú prácu. Žasnem, ako vymysleli využitie kociek. Výsledná hračka je krásna, funkčná. Vrtuľa sa točí, vznášadlo aj lietadlo vyzerajú ako klasická hračka, nie ako Lego. Jednoducho paráda. Niektoré články sú skôr mäkké a dajú sa ohnúť, sú tenké, malé a stavebnicu by som odporučila pre deti, ktoré už nejakú dobu skladajú. Nie je to práve ľahké. Zo stavebnice je možné zložiť vznášadlo (na úvodnej fotografii) a tiež lietadlo. Na vznášadlo nájdete návod v krabici, ale na lietadlo už v krabici návod nie je a je potrebné si ho stiahnuť v PDF. LEGO Technic 42120 Záchranné vznášadlo som kúpila na Mall.sk, kde na neho práve bola zľava a ešte doprava zadarmo. Zaobstarala by som ho znova? Áno. Model to je skutočne krásny, na zloženie ťažký a manžel sa na dlho zabavil. 🙂 Model je vhodný aj pre dospelého. Záleží na tom, na akej úrovni skladania ste.

Tip č. 2: Albi Science Stratenej civilizácie

Albi Science Stratenej civilizácie
Albi Science Stratenej civilizácie

Súprava ponúka zaujímavý a interaktívny pohľad na egyptskú a mayskú kultúru. Deti si vyskúšajú rôzne činnosti, napríklad vyrábať sadrové odliatky, vymaľovať ich farbami, skúsia si, ako sa pracuje na vykopávkach, opracovávajú sadrové odliatky, v ktorých sa ukrývajú cenné poklady. Pečiatkujú, zafarbia prúžky látky, vytvoria múmiu, zistia, ako starí Egypťania čistili špinavú vodu.

Celá sada je zabalená vo veľkej papierovej krabici a hneď na prvý pohľad vyzerá ako krásny luxusný darček. Súčasťou sady je malá brožúrka, ktorá slúži ako podrobný návod a tiež sprievodca egyptskou a mayskou kultúrou. Sada sa hodí pre školákov, ktorí milujú staroveký Egypt. Tieto deti budú veľmi nadšené. Deti sa cez brožúrku dozvedia historické zaujímavosti a zároveň si vyskúšajú zo sadrového odliatku získať skryté poklady.

  • Odporúčaný vek: Od 8 rokov – pokiaľ chcete sadu naplno využiť, hodí sa skôr až pre deti od 10 rokov veku. Osemročné deti budú potrebovať pomoc dospelej osoby a možno, že nie všetky aktivity plne vyskúša.
  • Dĺžka hry: S touto sadou sme tvorili týždeň – dĺžka hry je individuálna a niekoľko dní deťom zaberie.

STRATENÉ CIVILIZÁCIE NA ALBI.SK

Tip č. 3: Dosková hra Logik Retro edícia

Dosková hra Logik Retro edícia
Dosková hra Logik Retro edícia

Hra Logik je skvelou zábavou pre dve deti alebo pre dieťa a jedného rodiča. Mladšie deti môžu hrať spolu vo dvojici, aby pre nich bolo zoznámenie sa s hrou jednoduchšie. Ak ste hru nikdy nehrali, stručne spomeniem princíp hry. Jeden hráč vytvorí tajničku z piatich farebných kolíkov, ktorú zakryje. Druhý hráč sa túto kombináciu snaží uhádnuť. Pomocou bielych a čiernych tyčiniek sa hráč v každom kroku dozvedá, u ktorých farieb sa trafil.

Prevedenie retro hry Logik je pomerne kvalitné, až na farebné štipce, ktoré sú ľahké a zle držia. Prekvapili ma dve veci. Po prvé veľké rozmery krabičky. Hra je dostatočne veľká, čo je pri hraní určite výhoda. Po druhé som bola príjemne prekvapená počtom farebných kolíčkov. Je ich 160, čo je naozaj veľa. Hra je zabalená v plastovej krabičke s plastovým viečkom, ktoré sa vyberá, nezacvakne sa a ani sa nevysúva. Kvôli obalu a veľkým rozmerom si nemyslím, že by bola hra vhodná na cesty, ale keby ste ju pribalili do kufra a viečko zalepili, tak by spadnúť nemalo. Viečko by mohlo pri nesprávnej manipulácii prasknúť. Manipulácia s štipcami je jednoduchá. Občas je potrebné kolíček pozornejšie upevniť, aby nebol nakrivo. Kolíčky sú ľahké av otvoroch sa trošku hýbu, čo je škoda.

Tip č. 4: Albi Science Žiarivé kryštály

Albi Science Žiarivé kryštály
Albi Science Žiarivé kryštály

Súprava Žiarivé kryštály je vhodná pre deti od ôsmich rokov veku. Mladšie deti budú potrebovať výraznú pomoc dospelého. Celá sada je zabalená vo veľkej papierovej krabici a hneď na prvý pohľad vyzerá ako krásny luxusný darček. Súčasťou sady je malá brožúrka, ktorá slúži ako podrobný návod a tiež sprievodca vznikom kryštálov a látok použitých na ich výrobu. Deti sa cez brožúrku dozvedia zaujímavé informácie a tiež si vyskúšajú vyrobiť kryštály z látok, ktoré sa bežne používajú v kuchyni. Hotové kryštály dajú deti do priehľadnej pokladničky.

  • Odporúčaný vek: Od 8 rokov – pokiaľ chcete sadu naplno využiť, hodí sa skôr až pre deti od 10 rokov veku.
  • Dĺžka hry: S touto sadou sme tvorili týždeň – dĺžka hry je individuálna a niekoľko dní deťom zaberie.

ŽIÁRIVÉ KRYSTALY NA ALBI.SK

Tip č. 5: Pokémon Battle Academy 2022

Pokémon Battle Academy 2022
Pokémon Battle Academy 2022

Táto hra pre dvoch hráčov patrí do Pokemon Trading Card Game (Pokemon TCG) a je vhodná pre úplných nováčikov aj pre dávnych fanúšikov TCG, ktorí sa môžu k tejto hre opäť vrátiť. Hra Pokemon Battle Academy vyšla prvýkrát v roku 2020 a na rok 2022 sa dočkala aktualizácie. Obsahuje tri rôzne balíčky kariet po 60 kartách (celkom to je 3×60 kariet). V tejto novej verzii disponuje každý hráč jedným balíčkom predpripravených kariet s tematikou Pikachu a Cinderácie. Pikachu a Cinderácie sú začiatočnícke, vopred zoradené výukové balíčky. Hráči, ktorí hrajú prvýkrát, sa môžu riadiť sprievodcom hrou. Pokročilejší balíček Eevee prináša podrobnejšie stratégie a umožňuje hráčom zlepšovať sa. V krabici je všetko, čo potrebujete k hre – veľká metalická minca, mince poškodenia a karta s kódom na odomknutie ďalších vychytávok v online hre TCG LIVE. Najdôležitejšia je samotná doska. Battle Academy vyzerá ako dosková hra. Súčasťou hry je prehľadný tutoriál v angličtine, podľa ktorého môžete hrať svoj prvý zápas krok za krokom. Karty sú naskladané v určitom poradí a každý balíček má vlastný obrázkový tutoriál. Pokémon Battle Academy 2022 zaobstaráte v e-shope Vesely-drak.sk. Battle Academy sú predpripravené balíčky Pokémon V, ktoré sú určené pre začiatočníkov.

POKÉMON BATTLE ACADEMY NA VESELY-DRAK.SK

Tip č. 6: Albi Encyklopédia pre školákov

Albi Encyklopédia pre školákov
Albi Encyklopédia pre školákov

Kniha je určená pre deti staršie ako šesť rokov, ale podľa mňa je na ne ešte veľmi ťažká a ocenia ju skôr sedemročné až osemročné deti. Encyklopédia (možno by som povedala skôr kniha) pre školákov je rozdelená do 17 rôznych kapitol. Knihou deti sprevádzajú rozpustilí duchovia. Deti sa môžu v knihe zoznámiť témami ako je vesmír, neživá príroda, počasie a podnebie, rastliny, živočíchy, prírodné rekordy, ľudské telo, doprava, literatúra a hudba, film a divadlo, umenie, architektúra a pamiatky, jedlo, šport, Česká republika , veda a vynálezy, dejiny 20. storočia. Knihu zoženiete na Albi.sk.

ENCYKLOPÉDIA PRE ŠKOLÁKOV NA ALBI.SK

Tip č. 7: Tamagotchi Pix s foťákom

Tamagotchi Pix s foťákom
Tamagotchi Pix s foťákom

Vybrala som modré Tamagotchi PIX. Farba prístroja nie je taká dôležitá. Kto nepozná Tamagotchi, v krátkosti ho predstavím. Ako Tamagotchi funguje? Tamagotchi sa narodí na začiatku hry z vajíčka. Je potrebné ho pravidelne kŕmiť, hrať sa s ním, ale tiež mu treba upratovať. Hra je jednoduchá, vyžaduje pravidelnosť. Akonáhle necháte Tamagotchi viac ako deň bez jedla, môže umrieť. Najprv okolo neho obchádza smrtka, keď sa mu nedostane pomoc, zomrie. V opačnom prípade je nutné ihneď zavolať lekára, ktorý ho vylieči. Tu je narodenie Tamagotchi graficky perfektne spracované. Vajíčko priletí z neba (z vesmíru ako mimozemšťan), chvíľu sa klube a potom sa z neho vyliahne malé bábätko, ktoré vyzerá ako vtáčik. Bábätko musíte kŕmiť, upratovať po ňom, keď sa pokaká, cez deň spinká a hrá sa s hrkálkou. Po chvíľke vyrastie a je z neho batoľa. Okrem mlieka ho môžete nakŕmiť sušienkou, hrá sa s kockami, ale ešte nesmie von. V tejto verzii môžu Tamagotchi chodiť von – na záhradu, do parku, do reštaurácie aj do obchodu, kde nakupujú. Keď Tamagotchi povyrastie, môžete ho vziať na záhradu, kde zalieva stromy, stretne krtka alebo vstúpi do bubliny a lieta vzduchom. To sa deťom veľmi páči. Graficky je hra spracovaná nádherne. Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.sk. Na výber je viac farieb a hlavne opäť naskladnili Tamagotchi ako z 90. rokov – Tamagotchi Bandai Gen 1 alebo Gen 2. V e-shope nájdete veľký výber Pokémon hračiek – plyšové hračky, figúrky, Pokémon karty aj detské doskové hry.

TAMAGOTCHI PIX NA VESELY-DRAK.SK

Tip č. 8: Hodinky Carneo TIK TOK Boys

Hodinky Carneo TIK TOK Boys
Hodinky Carneo TIK TOK Boys

Chytré hodinky Carneo Tik Tok sú prekrásnym darčekom pre deti už okolo ôsmich rokov veku. Hodinky zaujmú aj výrazne staršie deti, a vďaka priloženému čiernemu remienku ich môžu nosiť aj tínedžeri. Tieto hodinky budú mať deti aj niekoľko rokov. Vďaka možnosti vymeniť remienok za inú farbu alebo vzor a tiež premysleným funkciám a rôznemu nastaveniu displeja ich využijú aj násťroční. Hodinky sú zabalené v pevnej krabičke, na ciferníku je nasadený modrý remienok (u dievčenských hodiniek to je ružový remienok). V krabičke ďalej nájdete návod, kábel na nabíjanie a náhradný čierny remienok. Remienok je vyrobený z jemného silikónu, ktorý je na dotyk príjemný, neškrtí a je možné ho dobre očistiť. Zapína sa klasicky, ako sme pri hodinkách zvyknutí a sedia skvele na detskú aj na dospelú ruku (vyskúšané). Chytré hodinky e deti: Od koľkých rokov a aké zaobstarať? Ciferník hodiniek je dostatočne veľký, zaoblený. Dotykový displej ponúka intuitívne a jednoduché ovládanie. Rozlíšenie displeja je 240×240 px. Hodinky je nutné pravidelne nabíjať, na čo slúži priložený kábel. Nabíjanie je rýchle a pri normálnej záťaži vydržia hodinky nabité aj päť dní. Pri vyššej záťaži je nutné nabíjať hodinky častejšie. Hodinky sú ľahké, váži iba 22 gramov. Hodí sa pre deti odhadom od ôsmich rokov veku (najskôr od druhej až tretej triedy ZŠ) až do nástupu na strednú školu (odhadom do 15 rokov veku). Smart technológia ponúka prepojenie s mobilným telefónom. Hodinky sa prepoja cez bluetooth a akceptujú IOS aj Android. Nastaviť je možné aj jazyk – vybrať si môžete češtinu, slovenčinu, nemčinu, angličtinu a maďarčinu. Hodinky som zaobstarala v e-shope Irisimo.sk, kde majú veľký výber detských hodiniek aj hodiniek pre dospelých. Tovar odoslali ihneď krásne zabalené. Doprava je zadarmo. Môžem stopercentne odporučiť. Irisimo je autorizovaný predajca hodiniek Carneo.

CARNEO NA IRISIMO.SK

Tip č. 9: Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu
Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu je najlepšia hra, ktorú doma máme. Bez preháňania. Pre deti je nesmierne zaujímavá a rodičia bavia (na rozdiel od iných detských hier, ktoré môžu byť po čase monotónne). Hra zabaví celú rodinu a je fakt super. Hra je určená pre 2 až 4 hráčov. Každý hráč si vyberie jednu farbu, za ktorú hrá. Hráči hádžu kockou s zbierajú zásoby – drevo, meč, ananás, ovcu a vrece s pieskom. Výmenou za zásoby môžu hráči na vopred namaľované stanovištia postaviť lode alebo brlohy. Cieľom hry je umiestniť na hraciu plochu všetky lode a brlohy. Hra je dostupná v e-shope Albi.sk, kde ju zoženiete v akcii alebo v zľave (doprava zadarmo). Určite stojí za obstaranie. Je to krásny darček.

OSADNÍCI Z KATANU NA ALBI.SK

Tip č. 10: Ubongo Junior

Ubongo Junior
Ubongo Junior

Keď som úplne prvýkrát videla túto hru, nechápala som, prečo patrí k najpredávanejším doskovým hrám. Lenže akonáhle sme ju vyskúšali, hneď som pochopila, prečo to tak je. Napätie, sranda a zábava, súťaživosť a hlavne treba zapojiť myslenie. Hra Ubongo Junior je určená pre 2 až 4 hráčov, ale je možné túto hru hrať aj sám. Ak je vás doma viac ako päť, môžete zaobstarať klasické Ubongo a niektorí členovia môžu hrať klasické Ubongo pre dospelých, deti môžu hrať Ubongo pre deti. Cieľom hry je poskladať na papierovú podložku dve (respektíve tri) vybrané kocky čo najrýchlejšie. Kocky, ktoré sa skladajú, sú nakreslené na papierovej karte. Priestor na skladanie je vymedzený bielou farbou. Hráči si môžu vybrať, či budú hrať so zložitejšou alebo jednoduchšou kartou. Pokiaľ hráč zloží v limite kocky na bielu plochu, vezme si z vrecka diamant. Vyhráva ten, kto má najviac diamantov (líši sa od hry Ubongo pre dospelých). Hra je dostupná v e-shope Albi.sk, kde ju zoženiete v akcii alebo v zľave. Výhodou je doprava zadarmo. Ubongo Junior stojí za obstaranie. Je to krásna hra pre predškolákov aj deti na prvom stupni. Navyše na ňu môžete plynule nadviazať hrou pre staršie deti a dospelých Ubongo.

UBONGO NA ALBI.SK

Tip č. 11: Hra Karak

Hra Karak
Hra Karak

Hráči hry Karak preskúmavajú katakomby hradu Karak, bojujú s netvormi a hľadajú truhlice s pokladom. Táto hra je nádherne prevedená, cenovo dostupná, napínavá. Všetkých hracích žetónov aj podložiek je dostatok. Hráči stavajú počas hry katakomby hradu Karak. Preskúmavajú podzemie a hľadajú tu truhlice s pokladom, ktoré treba odomykať pomocou kľúčov. Poklady strážia netvory, hráči s nimi bojujú a musia zvíťaziť. V podzemí vládne mocný drak. Hra je u konca, keď draka niektorý z hráčov porazí. Samotným víťazom hry sa stane ten, kto nazbieral najviac pokladov. Hra je dostupná v e-shope Albi.sk, kde ju zoženiete v akcii alebo v zľave. Výhodou je doprava zadarmo. Hra Karak je nádherná a deti veľmi bavia. Určite stojí za obstaranie a vyskúšať ju môžete napríklad v letnej požičovni doskových hier Albi. Keby sa vám hra zapáčila, môžete za pár sto korún kúpiť rozšírenie (ďalšie doštičky a postavy).

KARAK NA ALBI.SK

Tip č. 12: Pokémon akčné figúrky 8-Pack 5 – 8 cm (Pikachu, Eevee, Galarian Ponyta)

Tip č. 12: Pokémon akčné figúrky 8-Pack 5 - 8 cm (Pikachu, Eevee, Galarian Ponyta)
Tip č. 12: Pokémon akčné figúrky 8-Pack 5 – 8 cm (Pikachu, Eevee, Galarian Ponyta)

Balenie akčných figúrok obsahuje 6 malých figúrok s rozmermi 5 cm a tiež dve väčšie figúrky s rozmermi 8 cm. S týmito väčšími figúrkami sa dá hýbať – nie sú na batérie, klasicky sa s nimi hýbe rukou. Akčné figúrky sú skôr menšie a dobre padnú do ruky. Kvalita prevedenia je perfektná. Veľmi sa mi páčia dve pohyblivé figúrky, ktoré sadu skvele oživia. Figúrky deti môžu využiť do Pokéballov, na Pokémon figúrkovú bitku, na výmenu s kamarátom, na hry podľa svojej vlastnej fantázie aj do hry Pokemon Carry Case Volcano Playset. Figúrky sú vhodné pre deti, ktoré ich nezničia a nebudú si ich strkať do pusy. Plne sa s nimi vyhrajú predškoláci a deti na základnej škole. Odporúčaný vek je od 4 rokov.

POKÉMON AKČNÉ FIGÚRKY na VESELY-DRAK.SK

Tip č. 13: Stavebnica Pokémon MEGA (LEGO)

Stavebnica Pokémon MEGA (LEGO)
Stavebnica Pokémon MEGA (LEGO)

Pokémon MEGA je stavebnica, ktorá sa veľmi podobá stavebnici LEGO, aj keď značka LEGO ho nevyrába. Vybrať si môžete z niekoľkých motívov, veľkostí aj z rôznych postavičiek. Jednotlivé sady sú krásne, precízne prevedené a premyslené. Skladačka Pokémon je tvorená z malých kociek, skladá sa podľa návodu a je vhodná pre deti približne od 8 rokov veku. Niektoré dieliky sú veľmi malé. Výrobcom tejto krásnej stavebnice Pokémon Mega je firma Mattel. Kúpiť môžete niekoľko rôznych prevedení, či už ide o sériu Picnic, Jungle Ruins, Pikachu Beach Splash, Jungle Voyage, Bulbasaur’s Forest Fun alebo postavičky Pokémonov zo série Mega Construx.

POKÉMON MEGA na VESELY-DRAK.SK

Tip č. 14: Poké ball

Pokéball
Pokéball

Každé dieťa chce Poké ball (alebo Pokéball). Každé. Najobľúbenejšie je červený Pokéball s čiernymi pruhmi a bielym terčíkom, v ktorom sa ukrýva Pikachu. My máme modrý Pokéball s Piplupom, ktorý je veľmi pekný. Prevedenie je dobré, ale musí sa naň dávať pozor. S Pokéballom je vhodné zaobchádzať opatrne. Vnútri sa skrýva malá postavička Piplupa, ktorý vie samostatne stáť. Pokéballom neurobíte chybu. Veľký výber Pokéballov nájdete tu. Niektoré druhy Poké Ballov vychádzajú v limitovanej edícii, o ktorú býva veľký záujem.

Originálne Poké ball kúpite v e-shope Vesely-drak.sk. Tento e-shop sa špecializuje na Pokémon karty, hry a Pokémon hračky a figúrky. Nájdete tu veľký výber nielen Poké Ballov, ale aj plyšových hračiek, interaktívnych Pokémonov a Pokémon kariet.

POKÉ BALL NA VESELY-DRAK.SK

Tip č. 15: Albi ceruzka

Recenzia: Albi ceruzka 2.0
Recenzia: Albi ceruzka 2.0

Ceruzka je skvelá. Som nadšená a veľmi sa páči aj mne. Princíp fungovania je ľahký. Plastová silná ceruzka sa priloží na list knižky a podľa nastaveného programu ceruzka hovorí. Aby som to všetko vzala poporiadku. Biela ceruzka má uprostred držadla veľké tlačidlo, ktorým sa vypína a zapína. Pokiaľ začnete prezerať knižku, je potrebné položiť ceruzku na ikonku “zapnutie”, ktorá jej povie, aká knižka sa prezerá. Potom už stačí prikladať ceruzku na nakreslené obrázky a ona poctivo rozpráva, čo nájdete na obrázku.

K ceruzke sa zvlášť dokupujú Albi knižky. Albi knihy sú samy o sebe obyčajné obrázkové knižky, z ktorých sa stáva interaktívne zábavné čítanie až s pomocou krásnej Albi ceruzky. Vybrať si môžete zo širokej ponuky knižiek, či už to sú rozprávky, zábavné knihy pre najmenšie trojročné deti, počítanie, abeceda, alebo náučné encyklopédie. Knižky sa líšia podľa veku dieťaťa.

A ďalšie tituly. Kníh je veľa, postupne pribúdajú. Knihy ako také sú vyhotovené vo väzbe leporelo – majú tvrdé listy, rovnako ako dosky. Rohy sú zahnuté. Menšie knižky sú lacnejšie – záleží na titule. Celú recenziu na Albi ceruzku nájdete tu. Ceruzka je dobre dostupná na Albi.sk.

CERUZKA NA ALBI.SK

Tip č. 16: Tamagotchi Pix s foťákom

Tamagotchi Pix s foťákom
Tamagotchi Pix s foťákom

Vybrala som modré Tamagotchi PIX. Farba prístroja nie je taká dôležitá. Kto nepozná Tamagotchi, v krátkosti ho predstavím. Ako Tamagotchi funguje? Tamagotchi sa narodí na začiatku hry z vajíčka. Je potrebné ho pravidelne kŕmiť, hrať sa s ním, ale tiež mu treba upratovať. Hra je jednoduchá, vyžaduje pravidelnosť. Akonáhle necháte Tamagotchi viac ako deň bez jedla, môže umrieť. Najprv okolo neho obchádza smrtka, keď sa mu nedostane pomoc, zomrie. V opačnom prípade je nutné ihneď zavolať lekára, ktorý ho vylieči. Tu je narodenie Tamagotchi graficky perfektne spracované. Vajíčko priletí z neba (z vesmíru ako mimozemšťan), chvíľu sa klube a potom sa z neho vyliahne malé bábätko, ktoré vyzerá ako vtáčik. Bábätko musíte kŕmiť, upratovať po ňom, keď sa pokaká, cez deň spinká a hrá sa s hrkálkou. Po chvíľke vyrastie a je z neho batoľa. Okrem mlieka ho môžete nakŕmiť sušienkou, hrá sa s kockami, ale ešte nesmie von. V tejto verzii môžu Tamagotchi chodiť von – na záhradu, do parku, do reštaurácie aj do obchodu, kde nakupujú. Keď Tamagotchi povyrastie, môžete ho vziať na záhradu, kde zalieva stromy, stretne krtka alebo vstúpi do bubliny a lieta vzduchom. To sa deťom veľmi páči. Graficky je hra spracovaná nádherne.

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.sk. Na výber je viac farieb a hlavne opäť naskladnili Tamagotchi ako z 90. rokov – Tamagotchi Bandai Gen 1 alebo Gen 2. V e-shope nájdete veľký výber Pokémon hračiek – plyšové hračky, figúrky, Pokémon karty aj detské doskové hry.

TAMAGOTCHI NA VESELY-DRAK.SK

Tip č. 17: Seva Klasik Jednotka

Seva Klasik Jednotka
Seva Klasik Jednotka

Základný set s názvom Jednotka je dostatočne veľký, obsahuje 222 dielikov, a je možné z neho postaviť množstvo vecí. Táto sada nepatrí k najväčším. Zakúpiť môžete veľa druhov stavebnice Seva, od jednoduchších až po zložité. Z iných sád môžete postaviť lietadlo, bungalov, traktor, kočík, auto a ďalšie modely.

Základný set s názvom Jednotka je dostatočne veľký, obsahuje 222 dielikov, a je možné z neho postaviť množstvo vecí. Táto sada nepatrí k najväčším. Zakúpiť môžete veľa druhov stavebnice Seva, od jednoduchších až po zložité. Z iných sád môžete postaviť lietadlo, bungalov, traktor, kočík, auto a ďalšie modely. Zo setu Jednička je možné zložiť domček, mašinku, lietadlo. Na modely nájdete v krabici podrobný návod. Podľa návodu zvládne model zložiť aj šesťročné dieťa. Pre mladšie deti môže byť skladanie ťažké. Jednotlivé modely Seva sú medzi sebou kompatibilné, a tak môžete svoju zbierku rozširovať. Stavebnicu Seva som zaobstarala na 4kids.sk, kde majú veľký výber týchto stavebníc. Váhala som medzi Seva klasik Jednička a medzi Dvojkou. Nakoniec som vzala základný menší set na vyskúšanie a myslím, že Dvojka by u nás aj svoje miesto našla. 🙂

SEVA NA 4KIDS.SK

Ďalšie tipy na hračky nájdete v kategórii Tipy na darčeky.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk

Mamadodazda.sk
Logo