Zimné závesné dekorácie so snehuliakom

Závesné papierové dekorácie ozdobia detskú izbičku alebo ich môžete pripevniť napríklad do okna. Do článku som pripravila tip na zaujímavé lepenie pre deti.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Tvorenie je vhodné pre deti od šiestich do deviatich rokov veku. Lepenie nie je ľahké a možno, že deti budú potrebovať pomoc dospelého – najmä, ak budú lepiť papier na tenkú niť.

Čo budete potrebovať

  • Farebný a biely papier
  • Lepidlo
  • Niť alebo slabý povrázok
  • Nožnice
  • Izolepa
  • Fixa – čierna a oranžová

Ako na to

Z bieleho papiera som vystrihla mrak a kolieska ako vločky. Pripravila som telíčko na snehuliačikov a tiež farebné obdĺžniky ako hrnce. Deti najprv pripravili snehuliakov – na hlavu im nalepili hrnce, telo ozdobili fixkou. Namaľovali naň čierne bodky ako uhlíky a mrkva ako noc. Niť som nastrihala na tri kratšie prúžky. Na každý prúžok sme nalepili kolieska ako sneh a nakoniec sme prilepili snehuliakov. Tri prúžky s niťou sme prilepili na veľký mrak a závesná dekorácia bola hotová.

Zimné závesné dekorácie so snehuliakom
Zimné závesné dekorácie so snehuliakom

Záverom

Toto lepenie sa zdá byť veľmi jednoduché, ale najťažšie je nalepiť papierové kolieska a snehuliačikov na niť. Niť b mala byť medzi dvoma kúskami papiera. Keď sa bude dekorácia pohybovať, bude vyzerať z oboch strán veľmi pekne.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo