Zimné dekorácie na okná: Tvorenie pre deti i rodičov

Letos sme sa rozhodli zdobiť naše okná pomocou vytvorených snehuliakov s pestrofarebnými čepcami a šálmi. Okolo nich padajú papierové vločky, vytvárajúc zimnú atmosféru. V našom článku nájdete tipy, ako jednoducho a rýchlo ozdobiť okná počas zimného obdobia.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Toto vytváranie je vhodné pre spoločnú aktivitu detí s ich rodičmi. Dvojročné deti budú mať radosť z toho, ako lepia malé kúsky papiera na biely papier na pečenie. Staršie deti si na tvorbe užijú ešte viac a budú sa môcť kreatívne vyhrať.

Čo budete potrebovať

  • Pečiaci papier
  • Biely papier
  • Farebné papiere
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Izolepu alebo hmotu, ktorou sa pripevní dekorácia na okná.

Ako na to

Rozkreslila som menší a väčší kruh na papier na pečenie a potom tieto kruhy vystrihla. Vytvorila som aj malé biele štvorčeky zo zeleného papiera. Okrem toho som pripravila farebné čiapky, šály, nosy a čierne štvorčeky z čierneho papiera. Deti potom aplikovali lepidlo na papier na pečenie a naň prilepili biele štvorčeky. Následne som z kruhov vystrihla časti tak, aby biele štvorčeky neboli viditeľné.

Zimné dekorácie na okná: Tvorenie pre deti i rodičov
Zimné dekorácie na okná: Tvorenie pre deti i rodičov

Menšie a väčšie kruhy som spojila dokopy. Deti následne ozdobovali tieto tvary čiapkami, šálmi, pridali nosy a čierne bodky ako gombíky a ústa. Z bieleho papiera som vytvorila aj niekoľko vločiek. Na záver som tieto vločky a snehuliakov prilepila na okná.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo