Včielky v úli za pomoci bublinkovej fólie a farebného papiera

Deti veľmi zaujali včielky. Ako vyrába med, opilujú kvety, ako sa narodia a akú majú v prírode nezastupiteľnú úlohu. Vyrobili sme veľmi ľahký obrázok plástov a včeličiek, ktoré do nich lietajú a vyrábajú sladký nektár.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Tlačenie bublinkovou fóliou je ľahké a zvládnu ho už dvojročné deti. Aby bolo tvorenie pre takto malé deti ešte jednoduchšie, môžete z bublinkovej fólie vyrobiť akúsi pečiatku s úchytom. Staršie deti tlačia normálne vystrihnutú fóliou bez úchytu. Lepenie včeličiek je náročnejšie na jemnú motoriku. Malé deti budú potrebovať pomoc dospelého. Štvorročné a päťročné deti zvládnu nalepiť včelu samé.

Čo budete potrebovať

  • Nožnice
  • Farebný papier
  • Štvrtku
  • Lepidlo v tyčinke
  • Tempery
  • Bublinkovú fóliu
  • Pohyblivé oči (alebo oči vyrobené z bieleho papiera)

Ako na to

Z bublinkovej fólie vystrihnite šesťuholník. Ja som vyrobila pečiatku, aby sa deťom tlačilo ľahšie. Z papiera som vystrihla šesťuholník, zabalila som ho do bublinkovej fólie a zalepila izolepou. Potom som z izolepy urobila držadlo a pečiatku bolo hotové. Deti pečiatku natreli žltou temperou a na štvrtku natlačili plástu. Štvrtku sme nechali schnúť a pustili sme sa do lepenia včeličiek. Zo žltého papiera som nastrihala telo, z čierneho hlavičku a prúžky a z bieleho krídla a oči. Deti najprv nalepili čierne prúžky na žlté telo. Prečnievajúce kúsky papiera som zastrihla. Potom nalepili hlavu, krídla a oči. Keď bola štvrtka suchá, nalepili na pláste včeličky a výkres bol hotový.

Hľadáte inšpiráciu na tvorenie pre deti na tému včely, plástu, život včiel? V článku nájdete tip na krásne a ľahké tvorenie pre deti od 3 rokov.
Hľadáte inšpiráciu na tvorenie pre deti na tému včely, plástu, život včiel? V článku nájdete tip na krásne a ľahké tvorenie pre deti od 3 rokov.

Záverom

Krásne a ľahké vyrábanie bude baviť aj menšie deti. Predškoláci zvládnu veľkú časť samy, deti na prvom stupni základnej školy môžu strihať a lepiť úplne samy. Obrázok nám zdobí nástenku v detskej izbičke.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo