Recenzia: Najlepšia najhoršia zmrzlina

Kartová hra zaujme aj štvorročné deti. Je veľmi zábavná a deti sa pri hre nasmejú. Do článku som pripravila recenziu, návod na hranie a tiež fotografie a video na hru Najlepšia najhoršia zmrzlina.

Najlepšia najhoršia zmrzlina

Obsah

Recenzia: Najlepšia najhoršia zmrzlina

Cieľom hry je nazbierať ako prvé prapodivné príchute zmrzliny. Aby ste hru vyhrali, je potrebné nazbierať deväť a viac kopčekov zmrzliny.

Kvalita prevedenia

Kvalita prevedenia je pomerne dobrá – aj keď karty, na ktoré sa pokladajú kolieska zmrzliny by mohli byť pevnejšie. Celkové prevedenie je veľmi pekné, pekne farebné a deťom sa páči.

Recenzia: Najlepšia najhoršia zmrzlina
Recenzia: Najlepšia najhoršia zmrzlina

Čo je súčasťou balenia

 • 60 kariet
 • 5 figúrok
 • 5 zmrzlinových kornútov
 • 1 české a slovenské pravidlá

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 10-15 minút
 • Počet hráčov: 2-5 hráčov
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 rokov
 • Hra obsahuje: návody, karty, hracie podložky, papierové figúrky
Najlepšia najhoršia zmrzlina

Pravidlá hry

Hra obsahuje 60 kartičiek, ktoré predstavujú prapodivné príchute zmrzliny. Každá karta prezentuje jeden kopček zmrzliny. Zmrzlinové kornúty sú nakreslené na papierových podložkách, ktoré sú dostatočne dlhé, aby sa na nich zmestilo veľa kopčekov. Cieľom hry je naplniť ako prvý svoj zmrzlinový kornút nazbieraním deviatich alebo viacerých kariet.

Recenzia: Najlepšia najhoršia zmrzlina
Recenzia: Najlepšia najhoršia zmrzlina

Príprava

Na stôl položte 5 zmrzlinových figúrok. Zamiešajte karty, položte ich lícom dole na stôl (musí byť vidieť zadná strana). Takto vytvoríte doberací balíček. Každému hráčovi dajte zmrzlinový kornút. Otočte 5 vrchných kariet z doberacieho balíčka a položte ich podľa zodpovedajúcej príchute k zmrzlinovým figúrkam. Teraz je hra pripravená a môžete začať. Ako prvý hrá najmladší hráč.

Nezabudnite: Na každej karte sú namaľované z rubovej strany tri rôzne príchute. Jedna z týchto príchutí bude zachytená na lícovej strane karty.

Ako hrať

Z doberacieho balíčka si vezmete jednu kartu. Kartu neotáčajte a ani sa nepozerajte na lícovú stranu. Podľa rubovej strany budete vedieť, že na líci sú znázornené tri uvedené príchute. Podľa vašej intuície položte kartu pred tú zmrzlinovú figúrku, o ktorej si myslíte, že je zobrazená na lícovej strane. Teraz kartu otočte.

 • Ak ste sa trafili, vezmete si všetky karty pred touto figúrkou, vrátane tej, ktorú ste pred figúrku práve teraz položili. Karty umiestnite na svoj zmrzlinový kornút. Pokiaľ pred figúrkou žiadne karty neleží, vezmete si iba tú kartu, ktorú ste pred ňou položili.
 • Ak ste sa pomýlili a kartu ste položili pred nesprávnu figúrku, nevezmete si žiadne karty. Namiesto toho položíte kartu pred správnu figúrku a necháte ju tam.

Teraz váš ťah končí a na rade je ďalší hráč. Hra pokračuje v smere hodinových ručičiek. Vyhráva ten hráč, ktorý ako prvý naplní zmrzlinový kornút deviatimi alebo viacerými zmrzlinami. Nezáleží na tom, aké príchute zmrzlín vo vašom kornút sú.

Recenzia: Najlepšia najhoršia zmrzlina
Recenzia: Najlepšia najhoršia zmrzlina

Skladovanie hry

Krabička je pekne rozčlenená. Do jednej priehradky uložíte kartičky a do druhej figúrky.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Tlamagames.com.

Najlepšia najhoršia zmrzlina na Tlamagames.com

9.8HODNOTENIE
Najlepšia najhoršia zmrzlina

Skvelá hra je ľahšou verziou Kreveťáka pre deti od 4 rokov veku. Deti sa pri hraní veľmi bavia, sú zvedavé, čo sa skrýva na druhej strane kartičky a či sa trafili správne. Hra zabaví aj deti na prvom stupni základnej školy. Rodičia sa pri hraní tiež nenudia.

Pomer ceny a kvality
9
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Zábavná hra
 • Veľmi napínavá – deti sa pri hraní nasmejú a bavia
 • Pomerne slušné prevedenie
 • Téma zmrzliniek je žiadaná (a najmä pre deti od 4 rokov).
Zápory
 • Vyššia cena
Najlepšia najhoršia zmrzlina

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo