Opaľovací krém pre deti: Poradňa a najčastejšie otázky

Detská pokožka je oveľa citlivejšia ako pokožka dospelých a ľahšie sa spáli. Pre malé deti je vhodné používať opaľovací krém, ktorý je pre ne priamo určený. Aký opaľovací krém vybrať, aby bol pre deti účinný a zároveň aby ​​bol bezpečný?

Obsah

Je možné mazať dieťa krémom pre dospelých?

Pre deti je vždy lepšie vyberať krém na opaľovanie priamo na ne určený. Vyberajte kvalitný krém, ktorý je vhodný na jemnú detskú pokožku. Je to dôležité na to, aby ju krém nepodráždil. Obyčajný krém z drogérie môže spôsobiť alergickú reakciu, pokožku bábätka môže podráždiť.

Aký opaľovací krém pre deti vybrať?

Mažte dieťa krémom s vyšším faktorom. Vhodné je používať aspoň SPF 30 (alebo viac) a širokospektrálnu ochranu, ktorá chráni pokožku pred UVA i UVB žiarením. Vyberte krém, ktorý je hypoalergénny a neparfumovaný. Vhodné je, aby bol krém čo najmenej komedogénny a neupchával póry. Vyberať môžete napríklad tieto krémy na opaľovanie.

  • LA ROCHE-POSAY Anthelios Dermo-Pediatrics Bébé Opaľovacie mlieko pre dojčatá a deti SPF 50+ 50 ml: Opaľovací krém pre dojčatá a deti je vhodný pre pokožku so sklonom k ​​atopickému ekzému. Ponúka optimálnu UVB a UVA ochranu a starostlivosť o pokožku vďaka karité maslu. Krém je hypoalergénny, bez parfumácie, parabénov a oktokrylénu. Krém je vhodný pre deti od 6 mesiacov a je testovaný pod dermatologickou a pediatrickou kontrolou. Krém kúpite v lekárni.
  • WoodenSpoon SPF30 s výhradne minerálnymi non-nano UV filtrami: Krém je vhodný pre jemnú detskú pokožku. obsahuje iba minerálne filtre a zložky z ekologického poľnohospodárstva.V zložení nájdete kokosový olej, bambucké a kakaové maslo.
  • ATTITUDE Detská ochranná tyčinka: Hypoalergénny, 100% prírodný a vegánsky minerálny opaľovací krém v tyčinke je vhodný pre detskú pokožku a používa sa najmä na tvár a pery. Ľahko sa nanáša. Tyčinka má ochranu SPF 30, obsahuje hroznový olej a bambucké maslo, ktoré hydratujú pokožku. Aktívnou látkou je oxid zinočnatý bez nanočastíc, ktorý je bezpečnejší ako oxid titaničitý a ponúka plnú ochranu proti UVA i UVB žiareniu. Produkty Attitude sú veľmi kvalitné, bezpečné a prírodné. Tyčinku zakúpite v lekárni.

Je nutné kupovať krém v lekárni?

Nie je nutné krém kupovať v lekárni, pokiaľ vyberiete kvalitný krém, ktorý je vhodný pre deti, môžete ho kúpiť aj v inom obchode. V lekárni bývajú na tieto krémy akcie a zľavy.

Aký opaľovací krém použiť na bábätko?

Pre bábätká do 6 mesiacov veku sa odporúča používať opaľovacie krémy s minerálnymi filtrami a faktorom SPF 50+. Krémy sú šetrnejšie k citlivej pokožke bábätiek a pokožku menej dráždia. Myslite na to, že bábätko nie je vôbec vhodné vystavovať priamemu slnečnému žiareniu a že by malo byť vždy v tieni, najlepšie pod ochranou plienkou alebo tienidlom, malo by mať ochranu hlavičky a oblečenia, ktoré ho ochránia pred slnkom.

Aký opaľovací krém použiť pre dojčatá?

Pre dojčatá od 6 mesiacov veku je vhodné používať opaľovací krém, ktorý je vysoko kvalitný, najlepšie v BIO kvalite. Použite minimálne SPF 30. Vysoko kvalitné opaľovacie krémy sú v drvivej väčšine výborne znášané a sú vhodné aj na citlivú pokožku. Vyskúšať môžete napríklad tieto opaľovacie krémy:

  • Bioderma Photoderm: Bioderma prináša veľmi ľahký a kvalitný rad opaľovacích krémov, ktorý je vhodný pre tú najcitlivejšiu pokožku. Ľahko sa rozotiera, nemastí a nezanecháva biele stopy. Kombinuje UV filtre a patentovanú biologickú ochranu, ktorá zosilňuje vlastné obranné mechanizmy pokožky.
  • LA ROCHE POSAY PEDIATRICS: Rad Peciatrics ponúka veľmi vysokú ochranu proti UVB/UVA + ultradlhovlnnému UVA žiareniu. Zachováva prirodzenú obranyschopnosť pokožky a zároveň po aplikácii nie je pokožka biela a plná škvŕn. Dobre sa nanáša a rozotiera.
  • Nivea Sun Detský sprej OF50+: Tento sprej je pre deti atraktívny preto, že je farebný. Je priateľský k oceánom, neobsahuje UV filtre octinoxate, oxybenzone a octocrylene. Je schválený pediatrami. Ľahko sa aplikuje.

Aký opaľovací prípravok používať u detí pri slnečnej alergii?

V prípade slnečnej alergie u detí je dôležité vybrať opaľovací krém s vysokým faktorom SPF (50+). Zvoliť môžete napríklad opaľovacie krémy z radu Peciatrics alebo Bioderma – oboje so SPF 50+. Pokiaľ má vaše dieťa alergiu na slnko a nie ste si s výberom krému stále istí, poraďte sa s praktickým lekárom. Dbajte na to, aby dieťa chodilo na prudké slnko čo najmenej.

Ako nanášať opaľovací krém na detskú pokožku?

Pred aplikáciou opaľovacieho krému si pozorne preštudujte návod. Niektoré krémy je vhodné aplikovať 20 minút pred pobytom na slnku a znova po každom kúpaní alebo utretí uterákom. Pri BIO krémoch a pri prírodných opaľovacích krémoch s minerálnymi filtrami je nutné aplikovať krémy častejšie. U detí pokojne každé 2-3 hodiny. Naneste vždy dostatočné množstvo krému a nezabudnite na tvár, uši, pery a narty. Snažte sa vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu (medzi 11. a 14. hodinou). Noste vždy klobúk, deťom nasaďte klobúčik alebo ochranu hlavičky a dávajte im dostatok tekutín.

Kde kúpiť kvalitné opaľovacie krémy a ako ich vybrať?

Kvalitné opaľovacie krémy kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Ak si nie ste výberom krémov istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

OPALOVACIE KRÉMY na MOJALEKAREN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

ĎALŠIE ČLÁNKY Z RUBRIKY ZDRAVIE
1 Vitamín D u detí: Spôsobuje zápchu?

Vitamín D u detí: Spôsobuje zápchu?

Bábätko by v prvom roku života malo pravidelne dostávať vitamín D. Niektorí rodičia sú presvedčení, že vitamín D spôsobuje u dojčiat zápchu. Do článku som pripravila podrobnejšiu odpoveď na otázku: Spôsobuje vitamín D u detí zápchu. Obsah …
Read full review Čítať ďalej
2 Aký sirup dávať pri prechladnutí bábätka?

Aký sirup dávať pri prechladnutí bábätka?

Prechladnutie bábätka je pre rodičov aj dieťa veľmi nepríjemné. Aký sirup bábätku dať, aby sa mu uľavilo a aby mu od prechladnutia pomohlo? Do článku som pripravila tipy na kvalitné a účinné sirupy proti kašľu, ktoré sú vhodné aj pre najmenšie …
Read full review Čítať ďalej
3 Podpora priberania dieťaťa (podváha u dieťaťa): Ako podporiť priberanie?

Podpora priberania dieťaťa (podváha u dieťaťa): Ako podporiť priberanie?

Keď dieťa dobre a pravidelne jej, máte o starosť menej. Ale čo keď dieťa neje, jej málo, je malé, chudé a nepriberá? Mám s tým bohužiaľ skúsenosť a po šiestich a pol rokoch “boja” sa naše úsilie konečne premenilo na niekoľko pribraných kíl navyše. …
Read full review Čítať ďalej
4 Chlorella pre dieťa: Je možné užívať, ako dávkovať a akú vybrať?

Chlorella pre dieťa: Je možné užívať, ako dávkovať a akú vybrať?

Chlorella obsahuje živiny a antioxidanty a je zaradená do kategórie superpotravín. Môže dieťa chlorellu užívať? V akej dávke je vhodná a aký doplnok stravy vybrať? V článku nájdete zaujímavé informácie, ktoré vám s výberom chlorelly pomôžu. …
Read full review Čítať ďalej
5 Domáca lekárnička nielen pre deti: Základné vybavenie lekárničky

Domáca lekárnička nielen pre deti: Základné vybavenie lekárničky

Čo by v domácej lekárničke nemalo chýbať? Pozrite sa na to, ako vybaviť domácu lekárničku a zistite, čo by nemalo chýbať v domácej lekárničke pre dospelých a pre deti. Obsah   Prečo poctivo vybaviť domácu lekárničku? Domáca …
Read full review Čítať ďalej
6 Aký používať sirup na upokojenie pre deti pred spaním?

Aký používať sirup na upokojenie pre deti pred spaním?

Ak sa v noci nevyspíte, pretože sa deti neustále budia, aj keď sú dosť staré na to, aby dobre spali, môžete vyskúšať sirup na upokojenie pre deti pred spaním. Pozrite sa na to, aký vybrať. Obsah   Keď dieťa nechce spať a neustále …
Read full review Čítať ďalej

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo