Lieky na prechladnutie počas tehotenstva: Aké môžete užívať?

Tehotenstvo je krásne, ale aj náročné obdobie. Žena prechádza hormonálnymi zmenami, ktoré oslabujú jej imunitu a preto môže ľahšie prechladnúť, dostať kašeľ či nádchu. Prechladnutie v tehotenstve nie je príjemné. Aké lieky na prechladnutie, kašeľ a nádchu v tehotenstve užívať? Do článku som pripravila skúsenosti a rady.

Obsah

Lieky na prechladnutie v tehotenstve

Väčšina voľnopredajných liekov na prechladnutie nie je v tehotenstve odporúčaná kvôli obsahu látok, ktoré môžu byť pre plod škodlivé. Niektoré lieky sú povolené po konzultácii s lekárom, ako je paracetamol a ibuprofén. Alternatívne metódy liečby nachladnutia sú v tehotenstve bezpečnejšie, vrátane kľudového režimu, dostatočného príjmu tekutín, inhalácií, kloktania a zvlhčovania vzduchu. Pred užívaním akýchkoľvek liekov v tehotenstve je dôležité konzultovať s lekárom, dodržiavať odporúčané dávkovanie a dĺžku liečby a pri závažných príznakoch vyhľadať lekársku pomoc.


Čo je možné užívať v tehotenstve na kašeľ?

ISLA Cassis bylinné pastilky 30 tabliet

ISLA Cassis sú bylinné pastilky určené na ochranu slizníc hrdla a úst. Obsahujú látky, ktoré sa rozprestriejú po slizniciach a chránia ich, pričom podráždená sliznica môže lepšie a rýchlejšie uzdravovať. Tieto pastilky sú vhodné pri dráždení ku kašľu, chrapotu a pri sťaženom dýchaní nosom. Neobsahujú cukor, a preto sú vhodné nielen pre dospelých, ale aj pre deti, vrátane tehotných a dojčiacich žien. Obsahujú vodný extrakt z islandského lišajníka a ďalšie pomocné látky. Odporúčané dávkovanie je 1-2 pastilky niekoľkokrát denne, pričom deti od 3 rokov môžu užiť maximálne 4 pastilky denne. Je dôležité pastilku nechať voľne rozpustiť v ústach a následne nejesť a nepiť minimálne pol hodiny. Pred použitím je nutné starostlivo si prečítať návod na použitie a uchovávanie, a pastilky nie sú vhodné pre deti do 3 rokov. Pastilky zakúpite na Mojalekaren.sk.


Čo je možné užívať na bolesť v krku v tehotenstve?

NEO-ANGIN Bez cukru rozpustné pastiky v ústach 24 kusov

NEO-ANGIN Bez cukru sú rozpustné pastilky určené na liečbu zápalov dutiny ústnej a horných dýchacích ciest. Obsahujú antiseptické látky a mierne analgetikum, ktoré zasahujú široké spektrum baktérií spôsobujúcich zápaly. Pastilky sa pomaly rozpúšťajú v ústach a je možné užívať každé 2-3 hodiny až 6 pastiliek denne. Odporúčaná dĺžka liečby je maximálne 5 dní. Prípravok je vhodný pre dospelých, dospievajúcich a deti od 6 rokov, avšak nie je vhodný pre deti do 6 rokov a tehotné ženy bez konzultácie s lekárom. Obsahuje izomalt a farbivo, ktoré môže vyvolať alergickú reakciu. Balenie obsahuje 24 pastiliek a môže mať nežiaduce účinky, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku. Pred užitím je dôležité starostlivo si prečítať písomnú informáciu pre používateľov a konzultovať užívanie s lekárom, najmä v tehotenstve a pri dojčení. NEO-ANGIN zakúpite na Mojalekaren.sk.


Čo je možné užívať v tehotenstve na suchý kašeľ?

BOIRON Drosetux neo sirup 150 ml

BOIRON Drosetux neo sirup je homeopatický liek určený na liečbu suchého, dráždivého a neproduktívneho kašľa. Obsahuje kombináciu homeopatických látok, ktoré majú antiseptické a účinné vlastnosti pri zápaloch horných dýchacích ciest. Sirup sa užíva v pravidelných intervaloch počas dňa, najlepšie mimo jedla, a posledná dávka je vhodná pred spaním. Dávkovanie závisí od veku pacienta, pričom deťom mladším ako 5 rokov sa podáva menšia dávka ako deťom starším ako 5 rokov a dospelým. Prípravok je vhodný pre tehotné ženy a dojčiace matky, avšak pred užitím je vhodné sa poradiť s lekárom. Balenie obsahuje 150 ml sirupu a môže vyvolať nežiaduce účinky, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku. Je dôležité prečítať si písomnú informáciu pre používateľov pred použitím.


Čo je možné užívať na prechladnutie tehotenstva?

BOIRON Oscillococcinum 1 g granule 30 dávok

BOIRON Oscillococcinum 1 g granule 30 dávok je homeopatický prípravok vhodný pre celú rodinu, ktorý je možné užívať ako preventívne, tak aj pri akútnej liečbe. Jeho výhody zahŕňajú možnosť kombinácie s inými liekmi a prípravkami, bez vekového obmedzenia a s minimom známych liekových interakcií. Obsahuje účinnú látku Anas barbariae, hepatis et cordis extractum a pomocné látky sacharózu a monohydrát laktózy. Odporúčané dávkovanie závisí od veku a situácie, pričom sa granule rozpustia pod jazykom. Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia, avšak je dôležité dodržiavať pokyny uvedené v písomnej informácii pre používateľov. Balenie obsahuje 30 dávok po 1 g granúl a môže vyvolať nežiaduce účinky, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku. Je vhodné starostlivo prečítať si písomnú informáciu pre používateľov pred použitím. Boiron zakúpite na Mojalekaren.sk.


Čo je možné užívať na nádchu v tehotenstve?

OLYNTH® HA 1 mg/ml nosový sprej, roztok pre dospelých a deti od 7 rokov 10 ml

OLYNTH® HA 1 mg/ml nosový sprej je vhodný pre dospelých a deti od 7 rokov, ktorý rýchlo a jemne uvoľňuje upchatý nos a zvlhčuje nosovú sliznicu. Obsahuje kyselinu hyalurónovú vo forme sodnej soli a neobsahuje konzervačné látky. Liečivo je xylometazolín hydrochlorid. Odporúča sa aplikovať 1 dávku do každej nosovej dierky maximálne 3x denne. Olynth® HA má zvlhčujúci účinok na nosovú sliznicu a znižuje pocit suchej nosovej sliznice, pričom účinok trvá až 10 hodín. Liek môže byť používaný počas tehotenstva a dojčenia po konzultácii s lekárom. Olynth kúpite na Mojalekaren.sk.


Čo je možné užívať na zadnú nádchu v tehotenstve?

BOIRON Coryzalia 40 tabliet

BOIRON Coryzalia je homeopatický liek určený na liečbu nádchy a prechladnutia, ktoré sa prejavujú výtokom z nosa, kýchaním, upchatým nosom a slzením. Tablety sa rozpúšťajú pod jazykom a obsahujú kombináciu liečiv ako Allium cepa, Belladonna, Sabadilla, Gelsemium, Kalium bichromicum a Pulsatilla. Odporúča sa užívať 1 tabletu každú hodinu, pričom interval medzi dávkami sa predlžuje s postupným zlepšením. Maximálna denná dávka je 8 tabliet. Liek by sa nemal používať u detí mladších ako 6 rokov kvôli riziku vdýchnutia tabliet. Je dôležité starostlivo si prečítať písomnú informáciu pre používateľov. Balenie obsahuje 40 tabliet. Nežiaduce účinky môžu nastať, a je dôležité si ich uvedomiť. Boiron Coryzalia zakúpite na Mojalekaren.sk.


Kde kúpiť lieky na prechladnutie a ako ich vybrať?

Lieky na prechladnutie kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Pokiaľ si nie ste výberom liekov v tehotenstve istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

LIEKY NA PRECHLADNUTIE na MOJALEKAREN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo