Aké užívať laktobacily pri podozrení na laktózovú intoleranciu?

Do článku som pripravila zaujímavé informácie o tom, aké používať laktobacily pri podozrení na laktózovú intoleranciu alebo alergiu na laktózu. Pozrite sa na to, čo vybrať a aké laktobacily môžete bezpečne užívať.

Obsah

Probiotiká a laktobacily bez laktózy

Probiotiká sú živé mikroorganizmy. Prirodzene sa vyskytujú v čreve a zohrávajú dôležitú úlohu v udržaní zdravého tráviaceho systému a zároveň podporujú imunitné funkcie. Laktobacily sú jedným z najbežnejších typov probiotík, sú prospešné na trávenie. Lenže čo robiť, ak trpíte laktózovou intoleranciou? Sama mám intoleranciu laktózy, ale našťastie nie v takej veľkej miere, aby som nesmela jesť vôbec laktózu. Intolerancia laktózy nemusí nutne znamenať, že nesmiete laktózu vôbec jesť. Ale pri určitom množstve skonzumovanej laktózy sa vám môže urobiť zle. A to je presne môj prípad. Každý to má ale inak. Ak máte silnú intoleranciu laktózy alebo alergiu na laktózu, tak aké môžete užívať probiotiká a aké laktobacily?

Aké probiotiká sú bez laktózy?

Našťastie existujú probiotiká bez laktózy a bez lepku. Vyberať môžete medzi LIVSANE laktoaktívne kapsule so zinkom, zvoliť môžete aj LINEX Forte alebo Imunoglukan SynBio. Probiotiká užívajte vždy s jedlom – 1 kapsulu denne.

  • LIVSANE Laktoaktívne kapsule so zinkom – Tento doplnok stravy vo forme kapsúl obsahuje živé baktérie a vitamín B2 (riboflavín). Vitamín B2 prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, udržaniu normálneho stavu slizníc, normálnemu metabolizmu železa ak zníženiu únavy a vyčerpania. Produkt je vhodný pre vegetariánov a neobsahuje cukor, lepok ani laktózu.
  • LINEX ForteVýživový doplnok Linex® Forte kombinuje probiotiká a prebiotiká, aby podporoval rovnováhu črevného mikrobiomu, stabilizoval činnosť čriev pri a po liečbe antibiotikami. Je vhodný pre dospelých, dospievajúcich a deti od 3 rokov. Obsahuje baktérie Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12® v gastrorezistentnej tobolke, ktorá chráni baktérie pred žalúdočnou kyselinou. Každá kapsula obsahuje minimálne 2 miliardy priateľských baktérií. Produkt nevyžaduje uchovávanie v chladničke a je vhodný pre vegetariánov, vegánov a osoby s neznášanlivosťou laktózy a lepku, pretože neobsahuje lepok, laktózu ani želatínu.

Aké probiotiká bez laktózy užívať u detí?

Dieťaťu môžete dávať napríklad Linex Forte, NEOBabiotics, Lactoseven.

  • NEOBabiotics – Probiotické kvapky s unikátnym komplexom troch probiotických kmeňov sú vhodné pre deti od 6. týždňa veku. Dajú sa užívať každý deň, neobsahujú cukor, lepok ani laktózu a nemenia chuť pokrmu. Obsahujú vitamín E, ktorý prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Kvapky zakúpite napríklad na Mojalekaren.sk.
  • Lactoseven Original – Probiotikum je určené na obnovenie rovnováhy črevnej mikroflóry, možno ho užívať denne. Je vhodné počas cestovania, pri zmene stravy alebo užívaní antibiotík. Obsahuje sedem rôznych prírodných bakteriálnych kmeňov kyseliny mliečnej (Lactobacillus a Bifidobacterium), inulín a vitamín D3. Produkt neobsahuje sacharózu, laktózu ani glutén, a je vhodný pre diabetikov a celiakov. Inulín pôsobí ako vláknina a živina pre baktérie mliečneho kvasenia, zatiaľ čo vitamín D prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Je vhodný pre deti od 2 rokov veku. Veľké balenie 100 tabliet vyjde cenovo výhodne v lekárni.

Kde kúpiť kvalitné probiotiká a ako ich vybrať?

Kvalitné probiotiká kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Ak si nie ste výberom probiotík istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

PROBIOTIKA na MOJALEKAREN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

ĎALŠIE ČLÁNKY Z RUBRIKY ZDRAVIE
1 Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich zjedlo?

Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich zjedlo?

Niektoré deti nič nespolknú. Poznáte to? Sirup im nechutí, tabletky nechcú – buď sa dusí, alebo ich prehltnúť nevedia. Obsah kapsuly v jedle spoznajú a jediné, na čo ich možno utiahnuť, sú žuvacie cukríky. Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich …
Read full review Čítať ďalej
2 Monitor dychu: Požičať alebo kúpiť? Je nevyhnutne nutný?

Monitor dychu: Požičať alebo kúpiť? Je nevyhnutne nutný?

Monitor dychu je pre rodičov výbornou pomôckou. Starostlivo monitoruje dýchanie bábätka a pri slabom dýchaní začne hlasno húkať a blikať. Aký monitor dychu vybrať a je nutné ho zaobstarať? Do článku som pripravila praktické informácie. Obsah …
Read full review Čítať ďalej
3 Čo robiť pri prechladnutí bábätka? Tipy na sirupy a lieky

Čo robiť pri prechladnutí bábätka? Tipy na sirupy a lieky

Nádcha a prechladnutie patrí k bežným chorobám, ktoré trápia dojčatá aj batoľatá. Pre novopečených rodičov môže byť nádcha a prechladnutie bábätka náročným obdobím. Do článku som pripravila praktické informácie, ktoré vám pomôžu vírusovú infekciu …
Read full review Čítať ďalej
4 Aké dojčiace klobúčiky vybrať a ako dlho ich možno používať?

Aké dojčiace klobúčiky vybrať a ako dlho ich možno používať?

Dojčiace klobúčiky sú silikónové pomôcky, ktoré sa nasadzujú na bradavku a uľahčujú bábätku sania materského mlieka. Aké dojčiace klobúčiky vybrať? Pozrite sa na tipy, ktoré vám s výberom pomôžu. Obsah   Aké sú značky dojčiacich …
Read full review Čítať ďalej
5 Pestrec pri dojčení: Áno alebo nie?

Pestrec pri dojčení: Áno alebo nie?

Pestrec mariánsky sa využíva na regeneráciu pečene, má priaznivý vplyv na detoxikáciu. Avšak je vhodné užívať pestrec pri dojčení? Do článku som pripravila užitočné informácie o tom, ako a kedy tento doplnok stravy užívať. Obsah   …
Read full review Čítať ďalej
6 Vitamíny pri dojčení: Je možné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte?

Vitamíny pri dojčení: Je možné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte?

Potrebujete doplniť pri dojčení konkrétne vitamíny? Do článku som pripravila podrobnejšie informácie o tom, či je vhodné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte. Viete, aké vitamíny užívať počas dojčenia? Obsah   Vápnik pri …
Read full review Čítať ďalej

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo