Veselý žaluď – ľahké jesenné lepenie pre deti

Krásne a zábavné tvorenie sa hodí aj pre dvojročné deti. Pre staršie deti je možné vymyslieť zložitejšie vyrábanie (ako sme to urobili my), aby si tvorenie žaluďa užili a niečo si precvičili.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z bielej štvrtky sme vytvorili veselý žaluď. Dvojročné deti môžu žaluď vyrobiť z farebného papiera, kedy zlepia dva diely k sebe a prilepia ruky. Staršie deti vyfarbia bielu štvrtku, vystrihnú z nej časti na žaluď, zlepia k sebe a potom si precvičia obťahovanie aj jemnú motoriku pri detailnejšom lepení.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Vodovky
  • Farebný papier (na ruky a nohy + pre dvojročné deti aj na žaluď)
  • Nožnice
  • Fixa (čierna a červená) a ceruzka
  • Lepidlo
  • Oči

Ako na to

Jednoduchšie tvorenie: Z farebného papiera vystrihnite žaluď, čiapočku, nohy a ruky. Deti zlepia žaluď a čiapočku k sebe, nalepia nohy a ruky. Potom prilepia oči a môžu nakresliť pusu.

Zložitejšia forma: Štvrtku formátu A4 prehnite na polovicu. Na vyrábanie stačí polovica štvrtky (ak budete chcieť vytvoriť veľký žaluď, použite celú štvrtku). Na štvrtku nakreslite klobúčik a žaluď. Deti vyfarbia žaluď okrovou farbou a klobúčik hnedou farbou.

Veselý žaluď - ľahké jesenné lepenie pre deti
Veselý žaluď – ľahké jesenné lepenie pre deti

Po zaschnutí deti vystrihnú zo štvrtky žaluď aj klobúčik. Z farebného papiera vystrihnú dlane a chodidlá a tiež prúžky na nohy a ruky. Na čiapočku žaluďa nakreslite ceruzkou oblúčiky, ktoré deti obtiahnu fixkou. Strašie deti môžu oblúčiky nakresliť samy. Keď sú všetky časti pripravené, stačí ich zlepiť k sebe. Čiapočku a žaluď, ďalej je potrebné zlepiť ručičky a nožičky, ktoré sa prilepia k žaluďa z druhej strany. Nakoniec na žaluď nalepí oči a nakreslí pusu.

Veselý žaluď - ľahké jesenné lepenie pre deti
Veselý žaluď – ľahké jesenné lepenie pre deti

Záverom

Tvorenie sa deťom veľmi páčilo. Žalude sa im veľmi podarili a zdobia nám našu jesennú nástenku. Každý si urobil žaluď podľa svojho. Jeden žaluď má krátke ruky a nohy, druhý je naopak pekný dlhý. Lepenie bude baviť malé deti okolo dvoch a troch rokov veku, pre ktoré som pripravila jednoduchšiu verziu, aj staršie päťročné a sedemročné deti, ktoré môžu precvičiť hneď niekoľko činností – vyfarbujú, strihajú, obťahujú alebo kreslia.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo