Recenzia Yellow&Blue: Prášok do umývačky riadu

Ekologické tablety do umývačky síce šetria životné prostredie, ale nešetria vašu peňaženku. Hľadala som cenovo dostupnú alternatívu, ktorá dobre umýva a je ekologická, a našla som prášok do umývačky riadu od značky Yellow&Blue.

Prášok do umývačky riadu

Obsah

Yellow&Blue: Prášok do umývačky riadu

Prášok do umývačky riadu je vyrobený z ľahko odbúrateľných látok. Prací prášok obsahuje perkarbonát sodný a vďaka nemu vyčistí aj veľmi špinavý riad. Prací prášok neobsahuje ropné deriváty, chlór, enzýmy, syntetickú parfumáciu ani farbivá. Môžete použiť leštidlo. Riad som umývala bez leštidla, ale mala som v priehradke tomu určenej soľ do umývačky od Yellow&Blue. Prášok neobsahuje enzýmy, preto je nutné nastaviť program s vyššou teplotou. Skúšala som iba na programy od 50 °C a vyššie. Pokiaľ je riad silne znečistený, je možné pridať bieliaci prášok Puer alebo jedlú sódu Bika. Viete, aký je rozdiel medzi prácou sódou a jedlou sódou? Viac informácií nájdete v článku Yellow&Blue: Pracia sóda a jedlá sóda: aký je medzi nimi rozdiel.

Prášok používam namiesto tabliet do umývačky. Riad je čistý, leskne sa, bez usadenín. Prášok umýva veľmi dobre. Príjemne ma prekvapil. Vyskúšala som tiež gél na riad: Recenzia Tierra Verde: Gél na riad s BIO citrónovou silicou.

Dávkovanie

Na jednu umývačku sa dáva jedna polievková lyžica. Prášok sa dáva klasicky ako tableta do určeného dávkovača na tablety. Len namiesto tablety sa dovnútra nasype prášok. Zavrie sa viečko a je to.

Certifikáty a ekológia

Prášok do umývačky má certifikát Eco Garantie. Produkty, ktoré majú tento certifikát spĺňajú prísne štandardy pre ekologické pracie a čistiace prostriedky aj prírodnú kozmetiku. Produkt je zárukou kvality, šetrnosti a bezpečnosti k prírode.

Zloženie

15-30 % perkarbonát sodný (bieliace činidlá na báze kyslíka), silikáty (metakremičitan sodný pentahydrát), citrónan sodný, pracia sóda (uhličitan sodný); 5-15% sóda bikarbóna; < 5 % neionický tenzid rastlinného pôvodu, < 5 % anionický tenzid

Vlastnosti

Prášok tvoria drobné biele guličky. Nevonia, nezapácha, je sypký, biely. Predáva sa v uzatvárateľnom plastovom sáčku v balení po 1, 5 alebo 15 kilogramoch.

Dostupnosť a cena

Prášok do umývačky som zaobstarala na Mojalekaren.sk, kde majú na výber veľké množstvo ekologických výrobkov. Veľký výber výrobkov prírodnej drogérie Tierra Verde za nízke ceny (lacno, vo výpredaji alebo v zľave) nájdete na Pilulka.sk.

PRÁŠOK DO UMÝVAČKY RIADU na MOJALEKAREN.SK

9.8 CELKOVÉ SKÓRE
Yellow&Blue: Prášok do umývačky riadu

Prací prášok do umývačky ma prekvapil. Nečakala som, že bude stopercentne fungovať. Riad je pekne umytý, čistý, lesklý. Na umývanie nič nepridávam, iba mám v umývačke soľ do umývačky.

Pomer ceny a kvality
10
Ako funguje
10
Zloženie
10
Ekológia
10
Dávkovanie
9
KLADY
  • Veľmi dobré zloženie
  • Nízka cena - prášok je skutočne lacný.
  • Dávkovanie je ľahké.
ZÁPORY
  • Jediná nevýhoda oproti tabletám do umývačky je to, že pri dávkovaní musíte použiť polievkovú lyžicu.
Prášok do umývačky riadu

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je predklad českého článku z webu Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo