Recenzia: Hoď so sebou, slepačie zadoček!

Hra Hoď sebou, slepačie zadoček! je od tvorcov Výbušných mačiatok. Zaujímavé prevedenie a plnenie vtipných úloh zaujme deti od štyroch až piatich rokov. Hra sa skvele hodí aj na oslavy alebo párty. Do článku som pripravila recenziu a aj návod, ako hru hrať.

Hoď so sebou, slepačie zadoček!

Obsah

Recenzia: Hoď so sebou, slepačie zadoček!

Vašou úlohou bude čo najrýchlejšie plniť bláznivé aktivity. Nesmiete sa nechať nachytať pri držaní sliepočky, keď sa minútka zastaví.

Recenzia: Hoď so sebou, slepačie zadoček!
Recenzia: Hoď so sebou, slepačie zadoček!

Kvalita prevedenia

Prevedenie hry je zaujímavé – pekná je priehľadná sliepočka, ktorá obsahuje hraciu kocku. Karty hniezd sú tenké (pre predstavu – papier je tenký približne ako obyčajná štvrtka). Žetón slepačie ritky je veľmi silný. Kartičky s úlohami sú tenké približne ako štvrtka. Do sliepky je potrebné vložiť dve ceruzkové batérie AAA. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Čo je súčasťou balenia

 • 1 slepačiu minútku
 • 45 kariet aktivít
 • 6 herných podložiek
 • 1 žetón slepačie ritky

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 10 minút
 • Počet hráčov: 2-6 hráčov
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 rokov
 • Hra obsahuje: návody, karty, slepačiu minútku

Pravidlá hry

Hra má jednoduché pravidlá, ktoré zvládne bez problémov pochopiť aj štvorročné dieťa. Splňte čo najrýchlejšie aktivitu, kým sa minútka zastaví. Pri plnení aktivity bude mať daný hráč pri sebe sliepočku, ktorá kvoká. Akonáhle vyprší čas, sliepočka zakdáka. Po splnení aktivity odovzdáte kvokajúcu sliepočku ďalšiemu hráčovi.

Recenzia: Hoď so sebou, slepačie zadoček!
Recenzia: Hoď so sebou, slepačie zadoček!

Príprava

Všetci hráči si sadnú do kruhu na podlahe. Pred každého hráča položte jedno prázdne hniezdo. Hniezdo si môžete pomenovať a podľa svojej fantázie vyzdobiť. Karty rozdeľte podľa farieb na tri kôpky. Každú kôpku zamiešajte zvlášť a vrchnú kartu z každého balíčka položte do stredu hracej plochy. Toto sú všetky karty, ktoré budete pri hre potrebovať. Ostatné karty vráťte do krabice. Karty si prezrite a vysvetlite deťom všetky aktivity, ktoré sú na kartách popísané. Pokiaľ budú niektoré aktivity pre deti zložité, vymeňte karty za iné.

Ako hrať

Hru začína hráč, ktorý najlepšie napodobní sliepku. Na hniezdo pred ním položte sliepočku. V momente, keď sú všetci hráči pripravení začať hru, stlačte tlačidlo na spodnej strane sliepočky. Spustí sa minútka. Ten, kto má sliepočku pred sebou v hniezde s ňou rýchlo zatrasie a vráti ju späť do svojho hniezda. Následne rýchlo vykonajte tú aktivitu, ktorá zodpovedá farbe na kocke.

 • Fialová – Aktivita na fialovej karte.
 • Zelená – Aktivita na zelenej karte.
 • Modrá – Aktivita na modrej karte.
 • Žltá – Rýchlo! Znovu prehoďte kocku.
 • Ružová – Opustite kruh, dotknite sa žetónu slepačie ritky a potom sa rýchlo vráťte.
 • Dúhová – Vyberte si ľubovoľnú aktivitu.

Po dokončení aktivity rýchlo položte sliepočku na hniezdo hráča po vašej ľavici. Váš ťah skončil a teraz je na rade hráč po vašej ľavici.

Výzva slepačie prdelky

Túto špeciálnu aktivitu si môžete vyskúšať pri každom hraní. Ak máte plniť výzvu slepačie prdelky, povedzte najskôr “Hoď sebou, slepačie prdelko!” a opustíte kruh, rýchlo sa dotknete žetónu a vráťte sa späť do kruhu. Pred začatím hry vyberte hráča, ktorý umiestni žetón slepačie ritky mimo kruh. Žetón môžete umiestniť kúsok za kruh alebo napríklad pod stôl. Najprv dajte žetón v blízkosti, aby si deti hru vyskúšali. Pokročilí hráči môžu žetón položiť dokonca do inej miestnosti. Všetci hráči musia vedieť, kde sa žetón nachádza a musí naň dosiahnuť.

Recenzia: Hoď so sebou, slepačie zadoček!
Recenzia: Hoď so sebou, slepačie zadoček!

Čo sa stane, keď sa minútka vypne?

Pokiaľ sa minútka zastaví a budete počuť zakdákanie, hra končí. Ak máte sliepočku na hniezde alebo v ruke, vyhráva hráč, ktorý je pred vami (posledný hráč, ktorý vykonal nejakú aktivitu).

Skladovanie hry

Krabička je šikovne rozdelená. Do jednej časti sa uloží hniezda a žetón spolu so slepačou minútkou. Do druhej časti sa uložia karty.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Tlamagames.com.

Najlepšia najhoršia zmrzlina na Tlamagames.com

9.8HODNOTENIE
Hoď so sebou, slepačie zadoček!

Veľmi akčná a pohybová hra je ideálna na detské párty, oslavy, tábory alebo ju využije veľká rodina. Hru pochopia už štvorročné deti. Zábavu si užije celá rodina. Sliepočka je roztomilá, prevedenie hry je dobré.

Pomer ceny a kvality
9
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Zábavná a dynamická hra
 • Dobré prevedenie
 • Deti sa pri hre veľmi nasmejú.
 • Vhodné pre viac detí (až šesť hráčov)
Zápory
 • Vyššia cena
Hoď so sebou, slepačie zadoček!

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo