Farebný dáždnik: Maľovanie pre najmenších

Maľovanie dáždnika deti veľmi bavilo. Je ľahké, hodí sa pre deti, ktoré navštevujú materskú škôlku a zároveň si pri ňom užijú veľa zábavy s vodovkami a štetcom. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Maľovanie sa hodí pre deti od dvoch do piatich rokov veku. Staršie deti by už nemuselo baviť. Menšie deti milujú prácu so štetcom a s vodovkami a vyfarbiť dáždnik je veľmi jednoduché, kreatívne a to ich veľmi baví. Dospelý deťom môže pomôcť so strihaním samotného dáždnika.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Ceruzku
  • Vodovky
  • Štetec
  • Farebné papiere
  • Lepidlo

Ako na to

Na štvrtku som obkreslila tanier a ceruzkou som vyznačila dáždnik. Z farebného papiera som vystrihla držadlo na dáždnik a špičku dáždnika. Deti dáždnik vyfarbili vodovkami a ozdobili ho podľa svojej fantázie. Pokiaľ nemáte vodovky, môžete dáždnik vyfarbiť pastelkami, fixkami alebo ho vylepiť farebným papierom a vytvoriť zaujímavú koláž. Keď farba zaschla, vystrihla som dáždnik zo štvrtky a deti k nemu dolepili z farebného papiera držadlo a špičku.

Farebný dáždnik: Maľovanie pre najmenších
Farebný dáždnik: Maľovanie pre najmenších

Záverom

Dáždnikové tvorenia sú u nás veľmi obľúbené. Ak hľadáte ďalšiu inšpiráciu, pozrite sa do článku Prší, sneží: Tvorenie s dáždnikom pre malé deti.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo