Čo použiť na zvýšenie chuti do jedla u detí? Tip na doplnok stravy

Čo robiť, keď dieťa neje alebo nepriberá na váhe a je veľmi chudé? Môžete vyskúšať doplnky stravy pre deti, ktoré podporia chuť do jedla. Pozrite sa na to, aké doplnky stravy môžu pomôcť.

Obsah

Ako podporiť chuť do jedla u dieťaťa

Nechutenstvo u detí je bežný problém, ktorý môže mať mnoho príčin. V prípade, že nechutenstvo trvá dlhšiu dobu alebo je sprevádzané ďalšími príznakmi, je dôležité sa obrátiť na pediatra. Lekár môže vylúčiť prípadné zdravotné problémy a odporučiť vhodnú liečbu. V niektorých prípadoch môže lekár odporučiť užívanie doplnkov stravy, ktoré môžu u detí podporiť chuť do jedla. Ako podporiť chuť do jedla u detí? Ponúkajte deťom pestrú a vyváženú stravu, dodržujte pravidelný stravovací režim. Pri jedle skúste vytvoriť príjemnú atmosféru.

Podpora priberania dieťaťa a doplnky stravy

Pokiaľ sa vám nedarí prinútiť dieťa k jedlu a chceli by ste vyskúšať bezpečné doplnky stravy, ktoré podporujú trávenie, môžete vyskúšať APETISTER Junior sirup.

APETISTER Junior sirup

APETISTER Junior sirup je vhodný pre deti od 3 rokov a poskytuje starostlivo vybranú kombináciu bylinných extraktov a vitamínov na podporu normálneho trávenia a ďalších funkcií tela. Sirup má výbornú ovocnú chuť a je ľahký na užívanie. Medzi aktívne zložky patrí bedrovník aníz, mäta pieporná, koreň čakanky a fenikel, ktoré podporujú normálne trávenie a chuť do jedla. Riboflavín (vitamín B2), vitamín B6 a niacín, ktoré prispievajú k rôznym aspektom normálneho metabolizmu a funkcie tela.

MULTI-SANOSTOL sirup 300 ml

MULTI-SANOSTOL sirup je liek určený na prevenciu nedostatku vitamínov u detí od 1 roku veku, tehotných a dojčiacich žien, osôb s narušenou chuťou do jedla, zvýšenou vnímavosťou k infekciám, poruchami vývoja a rastu, únavou, nedostatkom sústredenia a školskou únavou pre zlepšenie celkového stavu po chorobe. Je vhodný pre deti od 1 roku, mládež a dospelých. Liečivo obsahuje vitamíny A, D3, B1, B2, B6, C, E, B3, dexpantenol a minerály ako je vápnik a kalcium-laktofosfát. Odporúčané dávkovanie je 5 ml dvakrát denne pre deti od 1 do 5 rokov a 10 ml dvakrát denne pre deti od 6 rokov a dospelých. Prípravok je možné užívať po dobu 3 mesiacov, avšak pri dlhšom užívaní je vhodné konzultovať s lekárom. Je dôležité neprekračovať odporúčané dávkovanie a nekombinovať s inými prípravkami obsahujúcimi vitamíny A a D kvôli možnému predávkovaniu.

Kde kúpiť doplnky stravy pre deti?

Kvalitné vitamíny kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Ak si nie ste výberom vitamínov istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

DOPLNKY STRAVY na MOJALEKAREN.CZ

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo