Čo dávať bábätku na bolesť bruška po kŕmení?

Čo zaberá na prdíky u detí a ako na bolesť bruška po kŕmení u malých bábätiek? Do článku som pripravila užitočné rady a tipy na to, ako bábätku uľaviť.

Obsah

Prečo bábätko bolí bruško po kŕmení?

Bolesť bruška u malých bábätiek býva úplne bežná. Ak bábätko po kŕmení bolí bruško, nie je dôvod na paniku. Bolesť bruška sa môže prejavovať plačom, krčením nožičiek, nadúvaním a nepokojom. Najprv skúste zistiť, prečo bábätko bolí bruško. Pretože tak mu bude môcť čo najrýchlejšie a najlepšie pomôcť. Prípadne potom môžete vyhľadať pediatra.

  • Nadúvanie: Nadúvanie je u malých detí normálne. Môže byť spôsobené prehltnutím vzduchu pri kŕmení, nevhodnou stravou dojčiacej mamičky, kolikovými bolesťami alebo nezrelou tráviacou sústavou.
  • Koľko: Koľko je typ bolesti bruška, ktorá sa u dojčiat vyskytuje bez zjavnej príčiny.
  • Zápcha: Zápcha u bábätiek sa môže prejavovať tvrdou stolicou, nadúvaním a bolesťami bruška. Zápchu môže spôsobovať nedostatočný príjmom tekutín, nevhodná strava dojčiacej mamičky, lieky alebo nevhodne zvolené umelé mlieko.
  • Potravinová alergia alebo intolerancia: V ojedinelých prípadoch môže byť bolesť bruška spôsobená alergiou, prípadne aj potravinovou intoleranciou. Pokiaľ bolesť bruška pretrváva, je nutné vyhľadať lekára, ktorý potravinovú intoleranciu vylúči alebo potvrdí.

Koľkým u bábätka, bolesť bruška po kŕmení

Hlavným príznakom koliky je silný plač a intenzívny plač, ktorý trvá dlhšie ako 3 hodiny denne, aspoň 3 dni v týždni a najmenej 3 týždne. Bábätko sa môže krútiť, krčiť sa, ťahať si nožičky k brušku. Bruško môže byť napäté, môže sa červenať na tvári, nespinká a môže mať riedku stolicu. Pokiaľ máte podozrenie na koliku, neváhajte sa s bábätkom vydať k pediatrovi. Vždy je lepšie nechať bábätko vyšetriť (obzvlášť, pokiaľ nemáte s kolikou žiadne skúsenosti). Pozrite sa na to, ako pomôcť bábätku pri kolike.

Čo dávať bábätku na bolesť bruška?

Na bolesť bruška môžete vyskúšať probiotické kvapky BIOGAIA® Protectis®. Tieto kvapky v tube obsahujú živé aktívne baktérie Limosilactobacillus reuteri Protectis®, ktoré pomáhajú udržiavať zdravú črevnú rovnováhu u dojčiat a malých detí. Tieto baktérie, pôvodne izolované z materského mlieka, môžu pomôcť zmierniť dojčenskú koliku, ktorá často pramení z nerovnováhy črevnej mikrobioty. Probiotiká L. reuteri Protectis® zvyšujú počet prospešných baktérií v čreve a ich užívanie je vhodné od narodenia. Denne sa užíva 5 kvapiek. Kvapky dobre pretrepte, môžete ich pridať do jedla alebo na prsník počas dojčenia. Nesmú byť podávané v horúcom jedle alebo nápojoch. Probiotiká zakúpite na Mojalekaren.sk.

Kde kúpiť kvalitné probiotiká a ako ich vybrať?

Kvalitné probiotiká kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Pokiaľ si nie ste výberom istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

PROBIOTIKÁ na MOJALEKAREN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

ĎALŠIE ČLÁNKY Z RUBRIKY ZDRAVIE
1 Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich zjedlo?

Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich zjedlo?

Niektoré deti nič nespolknú. Poznáte to? Sirup im nechutí, tabletky nechcú – buď sa dusí, alebo ich prehltnúť nevedia. Obsah kapsuly v jedle spoznajú a jediné, na čo ich možno utiahnuť, sú žuvacie cukríky. Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich …
Read full review Čítať ďalej
2 Monitor dychu: Požičať alebo kúpiť? Je nevyhnutne nutný?

Monitor dychu: Požičať alebo kúpiť? Je nevyhnutne nutný?

Monitor dychu je pre rodičov výbornou pomôckou. Starostlivo monitoruje dýchanie bábätka a pri slabom dýchaní začne hlasno húkať a blikať. Aký monitor dychu vybrať a je nutné ho zaobstarať? Do článku som pripravila praktické informácie. Obsah …
Read full review Čítať ďalej
3 Čo robiť pri prechladnutí bábätka? Tipy na sirupy a lieky

Čo robiť pri prechladnutí bábätka? Tipy na sirupy a lieky

Nádcha a prechladnutie patrí k bežným chorobám, ktoré trápia dojčatá aj batoľatá. Pre novopečených rodičov môže byť nádcha a prechladnutie bábätka náročným obdobím. Do článku som pripravila praktické informácie, ktoré vám pomôžu vírusovú infekciu …
Read full review Čítať ďalej
4 Aké dojčiace klobúčiky vybrať a ako dlho ich možno používať?

Aké dojčiace klobúčiky vybrať a ako dlho ich možno používať?

Dojčiace klobúčiky sú silikónové pomôcky, ktoré sa nasadzujú na bradavku a uľahčujú bábätku sania materského mlieka. Aké dojčiace klobúčiky vybrať? Pozrite sa na tipy, ktoré vám s výberom pomôžu. Obsah   Aké sú značky dojčiacich …
Read full review Čítať ďalej
5 Pestrec pri dojčení: Áno alebo nie?

Pestrec pri dojčení: Áno alebo nie?

Pestrec mariánsky sa využíva na regeneráciu pečene, má priaznivý vplyv na detoxikáciu. Avšak je vhodné užívať pestrec pri dojčení? Do článku som pripravila užitočné informácie o tom, ako a kedy tento doplnok stravy užívať. Obsah   …
Read full review Čítať ďalej
6 Vitamíny pri dojčení: Je možné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte?

Vitamíny pri dojčení: Je možné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte?

Potrebujete doplniť pri dojčení konkrétne vitamíny? Do článku som pripravila podrobnejšie informácie o tom, či je vhodné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte. Viete, aké vitamíny užívať počas dojčenia? Obsah   Vápnik pri …
Read full review Čítať ďalej

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo