Ako schudnúť po pôrode? Ako som chudla 3×20 kíl

Tri deti. Tri tehotenstvá a 3x cez 20 kíl hore. Poznáte to? Ak hľadáte tipy na to, ako schudnúť po pôrode možno, že vám tento článok pomôže. Napísala som doňho to, čo pomohlo mne.

Obsah

Ako schudnúť 20 kg po pôrode

Chudnutie po pôrode môže byť pre niekoho ľahké, pre iného veľmi ťažké. Mne sa po prvom pôrode chudlo pomerne dobre a asi za sedem mesiacov som bola späť na svojej váhe. Schudla som 20 kilogramov tým, že som chodila pravidelne na dlhé prechádzky s kočíkom a klasickou starostlivosťou o dieťa. Po druhom tehotenstve to už bolo s chudnutím výrazne horšie. Bola som unavená, na prechádzky som chodiť nemohla, pretože s dvoma deťmi vekom do 1,5 roka to nešlo. Než som schudla 20 kilogramov, tak mi to trvalo rok a pol. Po treťom tehotenstve to bolo najhoršie. Vyskúšala som úpravu jedálnička, pohyb, menej cukru, menej múky. Vyskúšala som všetko, ale nič som neschudla. Vôbec nič. Váha sa ani nehla. Aký je správny jedálniček na chudnutie po pôrode? Zdravá strava, dostatok vlákniny a vitamínov. Podrobnejšie informácie som pripravila do článku: Ako schudnúť do plaviek? Tipy, ktoré zaručene fungujú.

9 osvedčených tipov, ktoré mi v chudnutí pomohli

Nakoniec som po treťom tehotenstve schudla 20 kilogramov za necelé dva roky. Podarilo sa mi to a som za to veľmi rada. Už sa len teším na to, až začnem pravidelne cvičiť. Čo je s tromi malými deťmi z časových dôvodov veľmi ťažké. A čo mi nakoniec pomohlo?

  • Pravidelný pohyb – nemusí to byť len cvičenie, ale aj chôdza (na nákup, na poštu, na ihrisko a podobne).
  • Nepijem alkohol.
  • Nejem nikdy po siedmej hodine večer. To bolo zo začiatku veľmi ťažké, pretože som sa vždy „napchala“ na noc. Ale vyplatilo sa to. Za 5 mesiacov som schudla 5 kilogramov vlastne len tým, že ním v inú dobu.
  • Obmedzila som sladké. Snažím sa premýšľať nad tým, koľko jem sladkého. Zo začiatku si môžete pokojne písať na papier, koľko ste toho zjedli.
  • Snažím sa nikdy nejesť pred 10 hodinou dopoludnia. 🙂 Vlastne to ani nestíham.
  • Ním ovocie, zeleninu, pečivo, syr – v rozumnej miere. Dám si vždy polovičnú porciu, než by som si priala a vždy mi to vlastne stačí.
  • Nechutí mi mäso, a tak to ním len výnimočne. Vlastne len na Vianoce.
  • Keď mám na niečo chuť, tak si to dám. Vždy to musí byť pred 7 hodinou večer.
  • Výsledky nechcem hneď, ale viem na nich počkať. Za týždeň alebo dva veľa neschudnete. Majte trpezlivosť. Chudnutie je bohužiaľ na dlho. Keď budete chudnúť pomaly, nebudete mať problém si váhu udržať.

Ketónová diéta alebo keď všetko zlyhá

Ak vážite naozaj veľa a nič vám na chudnutie nepomáha, jete nepravidelne „čo dom dal“, môžete vyskúšať keto diétu. Ja som chutila rôzne druhy ketodiét a najviac sa mi chuťovo pozdávala keto diéta od Chiasshake. Diétny program od Chiashake, ktorý ponúka pomerne dobré pokrmy. Najčastejšie sú to proteínové koktaily, tyčinky, pudingy a polievky. Ich jedlá mi zo všetkých diétnych programov chutili najviac.

Najchutnejšie ketodieta: Ketodiet: Keto diéta na 2 týždne – BASIC 1. krok recenzie

Tento balíček je vhodný pre úplných začiatočníkov s ketónovou diétou. Používa sa ako prvý krok pri keto diéte, obsahuje 70 pokrmov (5 porcií na deň) na dva týždne. Potom, keď zjete tento balíček, nasleduje druhý krok – druhý balíček. Balíčky na 2 týždne sú určené pre nízku nadváhu. Pre osoby s väčšou nadváhou sú vhodné balíčky na 4 týždne. Veľký výber balíčkov nájdete na Ketodiet.cz.

Balíček ma príjemne prekvapil. Ochutnala som pomerne dosť ketónových diét, a zaujímalo ma, ako budú jednotlivé pokrmy Ketodiet chutiť. Z jednotlivých pokrmov, ktoré boli v balíčku pripravené, mi chutili všetky. Je potrebné pamätať na to, že keto diéta má svoju špecifickú chuť, na ktorú si treba zvyknúť. Jednotlivé značky keto diét sa medzi sebou chuťovo líšia a Ketodiet patrí k chuťovo najlepším. Prečo? Má iné zloženie strán proteínov.

V balíčku nájdete všetko, čo budete k dvojtýždňovej diéte potrebovať – brožúrku s návodom, ako diétu užívať. Ďalej praktický shaker, vďaka ktorému ľahko a rýchlo pripravíte koktaily a môžete v ňom miešať aj zmes na omelety alebo palacinky. Shaker je malý a skladný, zmestí sa vám aj do menšej kabelky. Ďalej v krabici nájdete po jednej porcii prakticky zabalené jednotlivé pokrmy (nie všetky konkurenčné značky balia pokrmy po jednej porcii).

Celkom je v balení 70 porcií jedla, ktoré vystačia na 14 dní. Každý deň by ste mali zjesť päť porcií jedla podľa toho, na čo máte práve chuť. V balíčku môže byť namiesto dvoch príchutí kokteilu aj kaša a proteínové cestoviny.

DO E-SHOPU ♥
KETÓNOVÁ DIÉTA OD KETODIET

♥ Veľmi dobré chute
♥ Perfektné a praktické dávkovanie v malých sáčkoch
♥ Jednoduchá príprava
♥ Ketodiet si zakladá na kvalitných surovinách z Európy.

Prečo si balíček objednať

Ak vám záleží na tom, čo jete a ako jedlo chutí, tak ketónovú diétu od Ketodiet oceníte. Chuťovo je táto diéta najlepšia, ktorú môžete na trhu nájsť. Príprava jedál je jednoduchá, rýchla. Pokrmy majú dobrú chuť. Páči sa mi, že súčasťou balíčka je aj brožúrka so všetkými informáciami, ktoré budú nováčikovia pri ketodiéte potrebovať. Pri tejto ketónovej diéte môžete športovať a dostatočne sa hýbať. Diéta je vhodná pre osoby s miernou alebo strednou nadváhou. Osoby s veľkou nadváhou budú potrebovať viac balíčkov – keto diéta na 4 týždne 1. a 2. krok.

Ketodiet.sk ponúka ketónovú diétu, ktorá je chuťovo veľmi dobrá. Pokrmy pripravíte ľahko a rýchlo a pri pravidelnom užívaní diéta. Je potrebné dodržiavať pravidlá, ktoré sa s ketónovou diétou spájajú – jesť pokrmy z boxu 5x denne a tiež inštrukcie z brožúry. Diétu objednáte na Ketodiet.sk. Na Ketodiet bývajú veľké zľavy.

KETO DIÉTA NA 2 TÝŽDNE BASIC 1.KROK na KETODIET.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo