6 tipov na vianočné tvorenie pre deti od 2 do 3 rokov

Do článku som pripravila krásne tipy na vyrábanie vianočných dekorácií a výkresov, ktoré sú určené deťom okolo dvoch až troch rokov veku.

Obsah

Jednoduché vianočné stromčeky

Zo zeleného farebného papiera sme vyrobili jednoduché 3D vianočné stromčeky, ktoré sme ozdobili farebným papierom. Stromčeky môžete ozdobiť aj drobnými guličkami, flitrami alebo gombíkmi. Na papier môžu deti tlačiť prstíčky alebo naň môžu niečo namaľovať. Záleží na tom, s akým starým dieťaťom budete tvoriť.

Jednoduché vianočné ozdoby

Zo štvrtky sme vytvorili jednoduché vianočné ozdoby, ktoré môžete zavesiť na stromček alebo nimi môžete ozdobiť vetvičku. Namiesto štvrtky môžete použiť kartón. Ozdoby budú pevnejšie a odolnejšie. Vyrábať môžu už dvojročné deti, ktoré budú potrebovať pomoc dospelého so strihaním a prípravou ozdôb. Lepiť a tlačiť prstíky deti zvládnu skvele.

Vianočné prianie – stromčeky

Vianočné prianie - stromčeky
Vianočné prianie – stromčeky

Vyrobili sme štyri malé vianočné priania, ktorých základom je farebný papier. Na štvrtku sme nalepili papiere štyroch farieb a na ne sme nalepili farebné vianočné stromčeky, ktoré deti ozdobili temperami. Prianie bolo hotové. Výroba prianí sa hodí pre deti už okolo 2,5 rokov. Malé deti budú potrebovať pomoc dospelého.

Vianočné ozdoby zo starej krabice a zvyškov baliaceho papiera

Vianočné ozdoby zo starej krabice a zvyškov baliaceho papiera
Vianočné ozdoby zo starej krabice a zvyškov baliaceho papiera

Z obyčajného kartónu sme vytvorili ozdoby na vianočný stromček, ktoré sú dekorované vianočným baliacim papierom. Vytvorili sme hneď dva druhy ozdôb – plne farebné jednoliate kolieska, na ktoré deti nalepili celý papier vkuse a koláž, kde použili malé zvyšky baliaceho papiera.

DIY vianočné ozdoby z kartónu – zimná obloha

DIY vianočné ozdoby z kartónu - zimná obloha
DIY vianočné ozdoby z kartónu – zimná obloha

Z obyčajného kartónu sme vytvorili zaujímavé ozdoby na stromček. Kartón som najprv polepila bielou štvrtkou, aby voskovka pekne vynikla. Deťom sa maľovanie veľmi páčilo a boli vždy zvedavé, čo sa bude ukrývať na jednotlivom koliesku. Presne také kreslenie, ale na obyčajný papier, si pamätám zo škôlky a zo školy. Veľmi ma bavilo. Preto som tento nápad preniesla na vianočné ozdobičky.

Vianočné prianie – tlačenie prstíčkami

Vianočné prianie - tlačenie prstíčkami
Vianočné prianie – tlačenie prstíčkami

Na papier som nakreslila stromček. Použili sme čierny a biely papier. Deti do stromčeka tlačili prstíčky, aby bol pekne farebný. Po uschnutí sme stromček vystrihli. Štvrtku som preložila na polovicu. Na jednu stranu štvrtky deti nalepili farebný podklad, na ktorý prilepili stromček.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo